Які овочі і фрукти не обов’язково класти в холодильник
Свіжі овочі і фрукти, такі смачні і поживні, займають велику частину у нашому харчуванні. У них є одна вада – вони швидко псуються. Тому зберігання стає основним в нашому поводженні з фруктами чи овочами після того, як ми приносимо їх з городу або супермаркету. Деякі з фруктів слід охолодити одразу, іншим слід дати дозріти за кімнатної температури, а потім покласти в холодильник. Якісь овочі треба тримати в темряві, якісь охолодженими. Таким чином можна зменшити кількість відходів і довше тримати овочі і фрукти свіжими.
Абрикоси, авокадо, айва, банани, дині, персики, ківі, манго, нектарини, сливи, хурма, ананаси – можна залишити за кімнатної температури, щоб дати їм дозріти, а потім можна їх покласти в холодильник, де вони зберігатимуться декілька днів.
Неочищені часник і цибуля (окрім зеленої) можуть зберігатися за кімнатної температури. Зберігайте їх окремо від картоплі, оскільки вона при зберіганні виділяє етилен, що сприяє проростанню цибулі. Почищеними або нарізаними їх треба покласти в герметичну тару або обгорнути в харчову плівку і зберігати в холодильнику.
Картоплю, солодку картоплю не слід заморожувати. Зберігайте ці овочі в прохолодному темному провітрюваному приміщенні. Не кладіть їх в пластикові пакети, в них збирається волога, від чого утворюється цвіль. Помідори можна залишати за кімнатної температури. Зимові гарбузи теж можна не класти в холодильник.
Отже, які фрукти слід зберігати в холодильнику.
Найкраще для зберігання використовувати багаторазові контейнери з пластику або нержавіючої сталі. Не кладіть в один контейнер овочі та фрукти, оскільки деякі фрукти (персики, груші, яблука) виділяють етилен, який може зіпсувати деякі овочі. Різні цитрусові можна тримати разом. Більшість фруктів можна упакувати у герметичний контейнер. Треба стежити, щоб вони були сухі.
Яблука слід зберігати в холодному місці окремо від інших овочів і фруктів. М’які ягоди треба їсти протягом декількох днів, оскільки вони швидко псуються. Однак їх треба тримати на холоді і не мити до моменту використання. Сюди відносяться малина, полуниця, ожина, журавлина, смородина, чорниця.
Вишні слід охолодити і зберігати в холодильнику у контейнері без кришки. Цитрусові довше зберігаються охолодженими. Інжир, гранат краще покласти в холодильник.
Овочі, які слід зберігати в холодильнику
Більшість овочів краще зберігати на холоді: артишоки, спаржа, квасоля, броколі, брюссельська капуста, капуста, морква, цвітна капуста, селера, перець чилі, кукурудза, огірки, баклажани, кріп, зелень, хрін, кольрабі, листова зелень, цибуля-порей, гриби, горох, солодкий перець, портулак, редис, ревінь, листя салату, зелена цибуля, шпинат, паростки, кабачки. Коренеплоди – буряк, редис – можна зберігати в одному контейнері.
Різні види листового салату можна змішувати і тримати в одній тарі.