Лимонад неодмінно спадає на думку, коли надворі спека і хочеться охолодитися. Склянка з освіжаючим напоєм холодить руку, а на дні приємно перекочуються кубики льоду. М-м-м…
Такий простий напій, а став універсальним для будь-якої події – пікніка, дитячого свята, на повсякдень. Можна навіть сказати, що виник цілий світ лимонаду, у якому панують цитрусові (і не тільки!) смаки та прохолода, а якщо ви не вірите, то переконайтеся самі.
Походження лимонаду
Лимонад бере свій початок у Єгипті доби Мамелюків, а це XII ст., та Індії, де вважалося, що він має лікувальні властивості. Є свідчення, що вже тоді продавався у бутлях лимонний сік із великою кількістю цукру. З часом напій поширився в різних частинах світу, і його популярність стрімко зросла. Сьогодні лимонад існує у незліченних варіаціях, що відображають регіональні смаки та культурні впливи.
Який буває лимонад
1. Класичний лимонад. Позачасова комбінація свіжовичавленого лимонного соку, води та цукру, яка пропонує ідеальний баланс кислого та солодкого.
2. Газований лимонад. Поєднання в лимонного соку і газованої води, для тих, хто любить відчуття шипучих бульбашок.
3. Рожевий лимонад. Цей візуально приголомшливий і трохи солодший варіант завдячує своєму вигляду журавлиному, малиновому або полуничному сокам, що надає йому рожевого відтінку і додатковий неповторний смак.
4. Рожевий лимонад. Цей візуально приголомшливий і трохи солодший варіант завдячує своєму вигляду журавлиному, малиновому або полуничному сокам, що надає йому рожевого відтінку і додатковий неповторний смак.
5. Лимонад на травах. Додаючи до лимонаду трави, такі як лаванда, базилік або чебрець, ви можете наситити напій унікальними ароматами та тонкими смаковими нюансами.
Цілющі властивості лимонаду
Окрім чудового смаку, лимонад несе користь для здоров’я.
1. Підвищений вміст вітаміну С. Лимони багаті на вітамін С, який допомагає зміцнити імунну систему, сприяє виробленню колагену і робить шкіру здоровішою.
2. Покращує травлення. Кислотність лимонів може стимулювати травлення і полегшити розлад шлунку та здуття живота.
3. Водний баланс. Лимонад – чудовий спосіб підтримувати водний баланс у спекотну погоду, що робить його здоровішою альтернативою солодким газованим напоям.
4. Антиоксидантні властивості. Антиоксиданти, що містяться в лимонах, допомагають боротися з вільними радикалами в організмі, сприяючи загальному самопочуттю.
Рецепти домашнього лимонаду
Класичний лимонад
Інгредієнти
- 5 лимонів + 1 лимон, нарізаний кружальцями для прикраси
- 200 г цукру
- 250 г води + 1 л води
- лід до смаку
- 6 гілочок м’яти для сервірування
Приготування
1. Зняти цедру з лимонів.
2. Розрізати лимони навпіл і вичавити сік з половинок лимонів (у вас повинно вийти приблизно 1 склянка).
3. У невеликій каструлі довести до кипіння цукор і 250 г води, помішуючи, поки цукор не розчиниться. Додати лимонну цедру. Варити на середньому вогні, поки суміш не стане сиропоподібною, приблизно 10 хвилин. Сироп процідити, дати повністю охолонути.
4. Змішайте сироп, лимонний сік і 1 л холодної води. 5. Подати з кубиками льоду, прикрасити кружальцями лимона та м’ятою.
Лимонад з кавуном
Інгредієнти
- 2 лимони, розрізані на четвертинки
- 1 склянка свіжого листя м’яти
- 100 г коричневого цукру 4 кг кавуна без кісточок, зняти шкірку, порізати м’якоть на шматочки
Приготування
1. Вичавити лимони у велику посудину, вичавлені четвертинки лимонів покласти туди ж. 2. Додати м’яту і цукор. Розтирати дерев’яною ложкою, поки м’ята не потовчеться, а цукор не розчиниться.
3. У блендері перебити кавун до однорідної маси.
4. Процідити через густе сито в посудину (повинно вийти близько 8 склянок соку) до лимонного соку. 5. Перемішати до однорідності (зберігати в холодильнику, накритим, до 3 днів.)
Газований лимонад
Інгредієнти
- 6 лимонів, плюс додаткові скибочки для подачі (за бажанням)
- 125 г цукрового піску
- 200 мл води
- 1 л охолодженої газованої води
- кубики льоду
Приготування
1. Зняти цедру з лимонів, не чіпаючи білу частину шкірки,, а потім вичавити з них сік.
2. Покласти цедру в середню каструлю з цукром і додати 200 мл води. Поставити на повільний вогонь і довести до кипіння, помішуючи, щоб цукор розчинився. Як тільки сироп закипить, додайте лимонний сік і негайно зніміть з вогню. Залиште до повного охолодження, потім процідіть у пляшку або чистий глечик і охолоджуйте, поки не знадобиться. Сироп можна тримати 3 дні в холодильнику.
3. Перед подачею змішати з охолодженою газованою водою і подавати з льодом, прикрасивши додатковими скибочками лимона за бажанням.
Лимонад з базиліком
Інгредієнти
- 3 лимони
- 125 г цукрового піску
- 200 мл води
- пучок базиліку
- 1 л охолодженої газованої води
- кубики льоду
Приготування
1. З 200 мл води і 125 г цукру зварити сироп. Дати охолонути.
2. Вимите листя базиліку розтерти в ступці. Додати в теплий сироп. Якщо сироп буде гарячим, лимонад гірчитиме.
3. Зняти з лимонів цедру, а потім вичавити сік.
4. У глечику чи іншій посудині змішати сироп і лимонний сік. Додати холодну газовану воду. 5. Подавайте з льодом та скибочками лимону.
Лимонад з м’ятою
Інгредієнти
- 2 лимони
- 1 лайм
- 150 г цукру
- 200 г води
- пучок м’яти
- 1-1,5 л газованої води
- кубики льоду
Приготування
1. З лимонів і лайма зняти цедру і вичавити сік.
2. З води і цукру зварити сироп. Додати листя м’яти, проварити ще 2-3 хв. Остудити і процідити.
3. У глечик чи інший посуд налити м’ятний сироп, додати вичавлений сік і газовану воду. 4. Подавати з кубиками льоду, листям м’яти та скибочками лимона чи лайма.
Лимонад – це чудовий напій, який завоював серця в усьому світі. Від свого скромного початку до численних сучасних варіацій, цей напій залишається улюбленим у спекотні літні дні. Незалежно від того, чи ви оберете класичний рецепт, чи поекспериментуєте з смаками, лимонад, безсумнівно, втамує вашу спрагу і подарує відчуття бадьорості та молодості. Тож, візьміть склянку цієї смакоти та насолоджуйтеся літом у кожному ковтку!