17 способів застосування оцту в домашньому господарстві

17 способів застосування оцту в домашньому господарстві

автор: enaterada

Природний продукт, оцет, допоможе підтримувати сяючу чистоту в оселі. На кухні він не тільки додає смаку стравам, але й відмиє кавоварку, усуне плями від води із скляного посуду, приведе у порядок сміттєве відро. Під час прання оцет відбілить білі речі і збереже яскраві кольори. Оцет діє як репелент на мурах у місцях їхнього скупчення. У ванній кімнаті оцет теж є чудовим помічником – допомагає позбутися вапняних відкладень на сітці душу та кранах.

Змішайте оцет з водою (також можна додати мило), вмочіть в нього кухонний рушник і трохи відіжміть його – ви отримали універсальний домашній засіб для усунення різних плям. Не хвилюйтеся щодо запаху, оскільки оцет випаровується, а разом цим зникає і запах. Якщо ж вам не подобається запах або ви чутливі до запахів, додайте до розчину декілька крапель ефірної олії.

Неприємний запах в кімнаті

Неприємні запахи можуть ховатися в килимах, килимках, доріжках та оббивці м’яких меблів. Щоб усунути запах плісняви, наповніть миску оцтом – приблизно на 1,5 см і залиште її в кімнаті до зникнення запаху.

Усунення іржі

Щоб відчистити гострі краї ножа або ножиць і не поранитись, налийте трохи оцту на лезо і насипте зверху грубої солі. Після цього потріть корком. Промийте водою та витріть насухо, щоб запобігти виникненню іржі.

Яскраві кольори

Якщо ви побоюєтеся, що ваш одяг може полиняти під час прання, скористайтеся перевіреним часом способом. Замочіть одяг, який збираєтеся випрати, у водно-оцтовому розчині: 150 мл оцту на кожні 4 л води. Нехай полежить приблизно 15 хв., а потім випріть і висушіть згідно з інструкцією виробника.

Зробіть біле ще білішим

Оцет є природною кислотою і може відбілювати тканини – додайте до першого полоскання 30-120 мл оцту (залежить від кількості білизни).

Як почистити крани

Мінеральні відкладення на кранах можна усунути таким способом: намочіть паперовий рушник у міцному розчині оцту і обгорніть ним забруднене місце. Залиште приблизно на годину, а потім очистіть накип. Не забудьте вдягнути рукавички.

Миття вікон і дзеркал

Змішайте оцет і воду у співвідношенні 1:1. Протріть цим розчином скло або дзеркало, а тоді витріть без ворсовою серветкою (підійде серветка з мікрофібри).

Кавоварка

Наповніть колбу водою і оцтом у співвідношенні 1:1, налийте у резервуар і увімкніть машину. Коли колба наповниться рідиною до об’єму, достатнього для декількох, чашок, вимкніть машину і дайте їй постояти приблизно 1 годину. Після цього знову увімкніть і запустіть на декілька циклів із чистою водою, і вже тоді заварюйте каву.

Відро для сміття

Відро для сміття може бути джерелом найнеприємніших запахів у помешканні. Просте миття не вирішує цю проблему. Спробуйте вимити відро із сумішшю води й оцту. Ополосніть ще раз і дайте висохнути.

Плями від жорсткої води

Протріть чистою ганчіркою, змоченою у оцті, поверхні, на яких є плями від жорсткої води. Не хвилюйтеся, запах вивітриться як тільки оцет висохне.

Виведення комах

Мурахи. Налийте в пульверизатор суміш води й оцту у співвідношенні 1:1. Розприскайте розчин в місцях, де мурахи люблять збиратися – на підлозі у кухні, щілини, плінтуси.

Пастка для фруктових мушок. Неглибоку посудину із яблучним оцтом, обгорніть харчовою плівкою, в якій зробіть голкою декілька отворів. Надокучливі фруктові мушки прилетять на запах яблучного оцту і потраплять в пастку.

Очищення насадки душу

Насадка душу час від часу забивається відкладами солей. Часто це відбувається через те, що вода жорстка. Якщо таке трапилося, наповніть пластиковий пакет нерозведеного оцту, а потім занурте в нього насадку душу і герметично закріпіть пакет гумкою. Залиште на ніч, після чого почистьте за допомогою зубної щітки.

Чиста дерев’яна підлога

Оцет ефективно допомагає відмити дуже забруднену дерев’яну підлогу. Змішайте 30 мл оцту, 30 мл рідкого мила та 5 л води. Можна додати 10 крапель ефірної олії.

Як відчистити унітаз

Щоб усунути мінеральні відклади в унітазі, налийте в нього оцет і залиште на годину. Потім зішкребіть і змийте як звичайно.

Шкіряне взуття

За взуттям із шкіри треба завжди ретельно доглядати. Дощ і сіль, якою посипають дороги взимку, залишають на ньому неохайні плями. Відчистити їх можна за допомогою чистої ганчірки або паперового рушника, вмочених в оцет.

Іграшки для купання

Іграшки, з якими грається дитина під час купання, необхідно регулярно мити. Ванна кімната завжди є приміщенням з підвищеною вологістю повітря. Тому бактерії і пліснява швидко розмножуються у таких умовах. Наповніть таз теплою водою, додайте 130 мл оцту на кожні 5 л води і замочіть іграшки на 10 хв. Після цього протріть губкою і дайте висохнути. Оцтова кислота, яка міститься в оцті, діє як природний дезінфектант.

Старі меблі

Щоб усунути запах плісняви, який оселився у старих меблях, спробуйте наступний спосіб. Наповніть пластиковий контейнер оцтом, закрийте і зробіть отвори у кришці. Поставте такий контейнер у кожну шухляду чи шафу на ніч. У особливих випадках, протріть внутрішні поверхні меблів ганчіркою, змоченою в оцті.

Сяйво срібла

Срібні речі легко вкриваються подряпинами та плямами. Відновити їхній блиск можна за допомогою оцту і м’якої ганчірки. Срібну річ протріть ганчіркою, змоченою в оцті. Після цього промийте і відполіруйте іншою сухою ганчіркою.

Погляньте, тут теж цікаво

Вам є що сказати?