Одяг, який не слід прати у пральній машині

Одяг, який не слід прати у пральній машині

by enaterada

Не всі речі можна прати в машині. Можна зіпсувати улюблений одяг, якщо не знати особливостей догляду за ними.

Вовна і кашемір

Прання улюблених кардиганів і пуловерів, виготовлених з вовни, у машинці може закінчитись усадкою і втратою форми. Найкраще доручити їх чищення хімчистці. Але якщо ви вирішите випрати їх самостійно, то періть вручну. Наповніть тазик водою, додайте м’який засіб для прання вовни та кашеміру, занурте річ, яку збираєтеся прати, трохи скрутіть її у воді і залиште намокати протягом півгодини, потім злийте воду і промивайте до прозорої води. Не віджимайте, оскільки це може деформувати річ. Розкладіть на рівній поверхні і дайте висохнути.

Шовк

На шовковому одязі в більшості випадків написано: “тільки суха чистка”. Вдома їх можна випрати вручну у прохолодній воді із делікатним пральним засобом. Повісьте випрані речі у тіні, оскільки під прямим сонячним промінням кольори можуть вицвісти.

Бюстгальтери

Гачки бюстгальтера зачіпляються за інший одяг в пральній машині, ремінці та еластичні стрічки можуть розтягнутися під дією гарячої води та під час віджимання. Найкраще прати бюстгальтери вручну і сушити на повітрі, поклавши їх рівно, не підвішуючи.

Одяг з структурними особливостями

Тканина такого одягу може бути цілком придатною для машинного прання, але, наприклад, плісировка на спідниці може розійтися під час прання. Піджаки з “плечиками” теж можуть втрати форму при пранні в машинці. Такі речі слід здавати у хімчистку.

Одяг з прикрасами

Блискітки, бісер і подібні оздоби можуть самі пошкодитися в пральній машині, а також пошкодити речі, які перуть разом з ними, барабаном машини. Найкраще віднести такі речі в хімчистку.
Вдома їх можна випрати у ледь теплій воді з м’яким засобом для прання. Занурте речі у розчин, трохи “покрутіть” їх в ньому і залиште на півгодини. Прополощіть до чистої води, дайте стекти решткам води і покладіть на рівну поверхню, щоб речі висохли.

Шкіра

Шкіряні речі не слід прати ніколи! Від води вони втрачають форму. Все, що ви можете зробити в домашніх умовах – це протерти забруднення дитячою вологою серветкою. Доручіть чистку шкіряного одягу професіоналам.

You may also like

Leave a Comment