Як довго зберігаються продукти в холодильнику з відключенням живлення

Як довго зберігаються продукти в холодильнику з відключенням живлення

by enaterada

Коротке відключення електроенергії, що триває хвилини, не вплине на якість продуктів у вашому холодильнику або морозильній камері. Але настає сезон штормової погоди і на нас можуть чекати перебої із електрикою протягом годин і навіть декількох днів. Скільки часу холодильник зберігатиме холод і скільки часу залишається до того, коли під впливом бактерій, що починають розмножуватися із ростом температури, продукти почнуть псуватися?

Як довго холодильник зберігає тепло

Після відключення живлення холодильник зберігатиме безпечну температуру до 4-х годин за умови, що його дверцята щільно зачинені. Морозильна камера зберігає холод значно довше – протягом 48 годин при повному завантаженні і 24 години при заповненні наполовину. Намагайтеся якомога рідше відкривати холодильник – так ви довше збережете в ньому холод.

Як визначити, що продукти в холодильнику почали псуватися

Контролювати температуру в холодильнику і морозильний камері можна за допомогою термометрів. В холодильнику температура має бути нижчою 4,5° С, у морозильній камері – нижче 17° С.
Деякі продукти, такі як м’ясо або молочні продукти починають неприємно пахнути і набувають неприємного вигляду.
Не дивлячись зовнішній вигляд чи запах, ви можете покладатися на внутрішню температуру продуктів – вона повинна бути нижчою за 4,5° С, щоб ви могли їх безпечно приготувати або повторно заморозити.

Якщо температура м’яса, яєць та залишків їжі протягом двох годин перевищує 4,5° С, їх пора викинути. Ніколи не куштуйте їжу з холодильника, який певний час був без живлення, щоб визначити, чи вона не зіпсувалася. Якщо є найменший сумнів у безпечності їжі, викиньте її. Щоб уникнути зайвого марнування продуктів, раціонально буде спочатку з’їсти ті продукти чи залишки їжі, які псуються найшвидше: м’ясо, м’ясо птиці, молоковмісні і молочні продукти, м’який сир, вершки, сметану, звичайно якщо вони мають безпечну температуру.

Як уникнути псування їжі, якщо відключення електроенергії триває протягом декількох діб

Якщо існує імовірність, що відключення електроенергії триватиме декілька діб, придбайте сухий лід або блок льоду для холодильника чи морозильної камери. Це допоможе зберігати безпечну температуру продуктів.

Як підготувати продукти до відключення електроенергії

Незалежно, коли настане негода і відключиться електроенергія, зберігайте все м’ясо в одному місці морозильної камери або у лотку, щоб при таненні їхній сік, який може містити бактерії, не потрапляв на інші продукти.
Пам’ятайте, що продукти, які містять багато води, такі як фрукти або м’ясо, залишатимуться замороженими довше, ніж продукти, в яких мало води, наприклад хліб.

You may also like

Leave a Comment