Як заморожувати свіжі овочі й трави

Як заморожувати свіжі овочі й трави

by enaterada

Ефективне використання морозильної камери допоможе скоротити втрату харчових продуктів і зменшити потребу у частих покупках потрібних інгредієнтів для ваших страв. Ви могли помітити, що заморожені овочі при таненні втрачають хрусткість, стають в’ялими і мокріють. Це трапляється тому, що вода, яка міститься у клітинах, кристалізується у процесі заморожування, від чого руйнуються стінки клітин овочів. Тому краще заморожувати не цілі овочі, а попередньо приготовані з них напівфабрикати – томатний соус або пюре з томатів, тушковані гриби тощо.

Які овочі витримують заморожування найкраще

Найкраще заморожуванню піддаються овочі з найменшим вмістом води, такі як спаржа, брюссельська капуста, зелений горошок, кукурудза, броколі, цвітна капуста, спаржева квасоля, деякі листові овочі, включно із шпинатом, капустою кейл, мангольдом, салатною гірчицею. Моркву, цибулю, перець, селеру та зимові сорти гарбуза теж можна заморожувати, хоча вони чудово зберігаються протягом тривалого терміну в холодильнику або коморі без заморожування.

Заморожування продуктів

Щоб заморозити овочі з найбільшим збереженням в них поживних речовин та зовнішнього вигляду необхідно їх спочатку бланшувати (варка у киплячій воді або на пару протягом 2-3 хвилин), потім швидко охолодити їх у воді з льодом. Дати воді стекти і упакувати їх у пластиковий пакет, який витримує заморожування, або скляний контейнер.
Інший спосіб полягає в тому, щоб бланшовані і охолоджені овочі заморозити на папері для випічки, поклавши їх так, щоб вони не торкалися один одного, а потім перенести їх в пластиковий пакет або контейнер. Цей спосіб дозволяє використовувати невеликі порції заморожених овочів.

Чи безпечно заморожувати йогурт

Як заморожувати свіжі пряні трави

Свіжу зелень також можна заморожувати. Для заморожування їх змішують з олією або роблять з них пасту або заморожують у кубиках льоду. Деякі трави, які містять багато води, після розморожування з кубиків льоду втрачають колір, тому перед заморожуванням їх краще бланшувати – базилік, петрушку. Чебрець та розмарин відносно сухі, тому вони добре заморожуються.

You may also like

Leave a Comment