Як довго можна зберігати готові страви

Як довго можна зберігати готові страви

by enaterada

Коли щось залишається від приготованих страв, ми вважаємо, що це непогано, бо залишки можуть скласти нам наступний обід або підвечірок. Чи завжди ми можемо бути впевненими, що вони безпечні для вживання? Насамперед треба увімкнути здоровий глузд. Упакуйте залишки їжі правильно і зберігайте в холодильнику, не залишайте за кімнатної температури довше ніж дві години. Краще викинути їжу у разі сумніву. Якщо очевидно, що їжа зіпсована – змінився колір, консистенція, запах, необхідно викинути її, незалежно від того, наскільки правильно або наскільки короткий час вона зберігалася. Якщо їжа на вигляд хороша і запах в неї непоганий, чи залишається вона безпечною? Можливо. Прочитайте наші поради щодо зберігання різних видів їжі.

Як зберігати готову їжу

Приготовану їжу в холодильнику можна зберігати 3-4 дні.
Варені на круто яйця та варену шинку можна зберігати в холодильнику протягом тижня. Інші блюда, такі як овочеві супи, тушковані страви, рибні та м’ясні страви, напівфабрикати, не можна зберігати довше 3-4 днів. Підлива або м’ясний соус зберігаються 1-2 дні. Такі фактори як температура й кислотність, впливають на ріст бактерій у готових стравах. Низькі температури і кисле середовище стримують розмноження бактерій, тому томатний соус зберігається краще, ніж суп-крем з вершками, за умови що його швидко охолодили.

Як довго зберігаються продукти в холодильнику з відключенням живлення

Як зберігати бобові

Бобові можуть бути безпечними протягом 3-5 днів за умови зберігання їх в холодильнику у рідині, в якій вони готувалися, а перед тим знаходилися при кімнатній температурі не довше ніж дві години після приготування.

Скільки зберігається рис

Рис часто готують у великих кількостях. Термін зберігання вареного рису залежить від способу приготування і того, скільки він зберігався за кімнатної температури, а також від температури в холодильнику. Різото, яке готується із додаванням вина, буде зберігатися довше, ніж рис, приготований звичайним способом. Вино, яке дає кисле середовище, сприяє довшому зберіганню.
Рис можна зберігати декілька днів. Для більш тривалого зберігання рис можна заморозити.

You may also like

Leave a Comment