Обробна дошка має бути універсальною і довговічною – саме ці якості ми чекаємо від неї. Що ж треба знати, вибираючи обробну дошку? Наші поради: зверніть увагу на розмір, матеріал і безпечність.
Обробними дошками ми користуємося щодня. Тому, вибираючи їх, треба зважати на товщину — вона повинна бути не менше 1 см. Така товщина гарантує, що з плином часу обробна дошка не деформується, а отже буде безпечною у використанні. Для повсякденного використання придивіться до дошок довжиною 35-38 см. Менші обробні дошки, до 20 см, придатні для нарізання фруктів або зелені.
Безпека харчових продуктів вимагає використання окремих обробних дошок для різних продуктів. Окрему дошку необхідно мати для нарізання сирого м’яса, окрему для риби, окрему для овочів і фруктів. Якщо у вас мало місця для зберігання такого розмаїття дошок, принаймні варто мати окрему обробну дошку для м’яса.
Дерев’яні обробні дошки відповідають всім вимогам. Додатковим плюсом є їхня декоративність. Гарно виглядає готове нарізане м’ясо чи ковбасні вироби, сир тощо на дерев’яній поверхні. Нову дерев’яну обробну дошку треба вимити, дати їй висохнути, після чого змастити невеликою кількістю олії і знову дати висохнути. Це дозволяє деревині не пересихати і не тріскатися. Обробку олією повторювати кожні декілька місяців.
Перевага синтетичних обробних дошок у зручності використання і легкості миття — їх можна мити у посудомийній машині. Якісна синтетична обробна дошка повинна прослужити декілька років. Ознакою, що дошка непридатна для використання, є поява на ній глибоких порізів або тріщин: туди можуть потрапляти бактерії і викликати захворювання.
Для обробних дошок не підходять скло, мармур або камінь. Ці матеріали псують ножі. Силікон теж не годиться для дошок, оскільки до нього легко все прилипає і обробну дошку з такого матеріалу важко чистити.