посудомийна машина

Посудомийна машина: що можна і що не можна робити

by enaterada

Посудомийна машина незамінна помічниця на кухні. Вона економить час і береже наші руки від контакту з мийними засобами. Щоб вона служила довго і не псувала наш посуд, треба дотримуватись декількох правил.

Завантаження

Завантажуйте машину повністю. Якщо посудомийна машина заповнена частково, використовуйте цикл полоскання, щоб видалити рештки продуктів, які можуть викликати неприємний запах. Це більш економно, ніж миття посуду вручну, на яке можна додатково витратити до 20 л води.

Перевантаження

Не кладіть надто багато предметів у кошик для столових приборів, тому що це приводить до появи подряпин на них.

Мийний засіб

Використовуйте тільки рекомендовану кількість миючого засобу. Більша кількість може залишити плями, а кількість менша за рекомендовану залишить ваш посуд немитим.

Не сипте сухий мийний засіб на столові прибори: це може спричинити появу плям на них.

Полоскання

Використовуйте ополіскувач. Він знижує поверхневий натяг води, якою ополіскується посуд в машині. Особливо це потрібно робити, якщо у вас жорстка вода. Також ополіскувач допомагає посуду швидше сохнути, що є корисним під час енергозберігаючому циклі сушки або сушці посуду на повітрі.

Сушка

Сушіть посуд за найнижчої температури, бо висока температура сприяє появі плям на скляному посуді.

Що не можна мити у посудомийній машині

Не кладіть у посудомийну машину посуд з акрилу, склеєний з окремих шматочків посуд, будь-який посуд з алюмінію, бронзи, чавуну, порцеляну з металічними деталями, одноразовий посуд без позначки «можна мити у посудомийній машині», посуд з видувного скла, антикварний посуд. Також не кладіть у машину столові прибори із кістяними, пластиковими, дерев’яними ручками, позолочений посуд, посуд з антипригарним покриттям, вироби з матового скла, гумові інструменти та дерев’яні ложки.

*Навіть якщо ви збираєтеся увімкнути холодний цикл полоскання, не змішуйте у посудомийній машині срібні столові прибори, посріблені та прибори з нержавіючої сталі. Реакція між металами може пошкодити прибори. Оскільки більшість столових приборів мають ріжучу поверхню з нержавіючої сталі, не кладіть їх поряд з срібними і не тільки у посудомийній машині.

You may also like

Leave a Comment