kuhnja

Організація кухні

автор: enaterada

Незалежно від того, чи ви обладнуєте нову кухню, чи робите косметичний ремонт, складіть план. Що вам потрібно? Вбудовані меблі, ящики чи шухляди для зберігання овочів — сплануйте все ретельно, щоб було зручно саме вам.

Щоденні кухонні справи можна спростити і полегшити, впорядкувавши простір навколо раковини. Подвойте простір для сушки посуду за допомогою дворівневої сушарки. Столові прибори, щоб уберегти від появи плям від крапель води, зберігайте вертикально у симпатичному горщику. Яскраві акценти розставляйте стильними кухонними рушничками.

Ручки дерев’яних ложок та лопаток можна позначити кольором. Наприклад, червоні смужки — ложка для м’яса, зелені — для овочів. Нанесіть фарбу тільки на ручки! Не фарбуйте частини, які торкаються їжі. Після висихання фарби обробіть пофарбовану поверхню лаком для дерев’яного посуду.

Кожна господиня знає, як важко, наприклад, знайти потрібну річ, заховану у вглибині шафи, або крупу, яка зберігається у непрозорій банці. Хороший вихід — прикріпити вздовж робочої поверхні металеву рейку, на якій можна повісити кухонні рушники. Таким чином, вони будуть під рукою. Для зберігання круп, прянощів тощо придбайте прозорі контейнери; їх також можна підписати. Зручний кухонний столик-візок не тільки збільшить робочу поверхню, але й додасть простору для зберігання кухонного начиння. Такий столик можна з легкістю переміщати під час приготування їжі. З його допомогою можна доправити готові страви до обіднього столу.

Нікому не подобається, коли в кухонній шафі полички захаращені і звідти щось випадає, кожного разу, коли відчиняєш дверцята. Використовуйте для зберігання дрібничок, та й не тільки, скляні банки, глиняний посуд. Це гарно і практично.

Поставте банку, кружку тощо із ручками чи олівцями, щоб до неї було легко дістати. Таким чином, якщо треба буде записати рецепт або скласти список покупок, все буде напоготові.

Кухонне приладдя, що використовується щодня, також може бути стильним. Не ховайте красиві речі — кераміку ручної роботи, грубі обробні дошки і таке подібне. Це звільнить місце у шафі для менш красивих, але теж необхідних речей. Старі дерев’яні ящики, плетені кошики на відкритих стелажах чудово підходять для зберігання кухонного начиння, кулінарних книг і зошитів.


Підвісні шафки та відкриті полички це прекрасне рішення для невеличких кухонь: вони збільшують площу для зберігання. Якщо сполучити природне дерево, з якого зроблені шафи чи полички з нейтральними відтінками білого та сірого, це надасть кухні сучасного вигляду.
Дизайнерська віконна плівка стане чудовою заміною громіздким шторам та жалюзі. Вона не перешкодить проходити природному світлу та забезпечить приватність помешкання.

Погляньте, тут теж цікаво

Вам є що сказати?