зберігання продуктів у холодильнику

Як організувати зберігання продуктів у холодильнику

by enaterada

Без холодильника важко уявити сучасну кухню. Він став нам надійним другом, у якому ми шукаємо якоїсь перекуски або інгредієнти для обіду. Тому важливо не просто гарно викласти продукти на полицях холодильника, але зробити це так, щоб зберігання і пошук продуктів були ефективними.

Почніть спочатку

Оскільки ми беремося до нової справи, найкраще розпочати її з чистих поличок. Вийміть все, що зберігається у холодильнику і розкладіть продукти на кухонному столі або чистих поверхнях, щоб добре все бачити. Тепер необхідно вирішити, що заслуговує повернутися на полички холодильника. Викиньте без жалю продукти з простроченим терміном придатності, старі приправи і заморожені страви, про існування яких ви забули.

Врахуйте свої потреби

Згадайте причини, за якими ви або ваші домашні найчастіше відкриваєте холодильник. Створіть відповідні зони, або навіть відділення, де будуть знаходитися продукти, якими ви найчастіше користуєтеся – зону для закусок, зону для напоїв, зону для сирих продуктів, зону для напівфабрикатів. Полички в холодильнику можна пересувати, користуйтеся цим за потреби. Таким чином, вам не прийдеться перекладати з місця на місце якісь банки, щоб добитися до пляшки з водою.
Пам’ятайте, що потрібно дотримуватися правил безпечного зберігання деяких продуктів. Сиру птицю необхідно зберігати на самому низу холодильника. Вона може переносити сальмонелу, тому з неї нічого не повинно потрапляти на готові до вживання продукти.

Три поради, які допоможуть подовжити термін зберігання продуктів

Забудьте про упаковку “на винос”

Найпростіше покласти недоїдену їжу “на винос” у тій самій упаковці, що ви її принесли. Не полінуйтеся перекласти її в багаторазовий контейнер. Найзручніші ті, які мають об’єм біля 1 л, краще прямокутної форми. Їх зручно складати, вони прозорі, тому добре видно, що всередині.
Якщо ви купили продукти, які мають індивідуальну упаковку, але продаються об’єднаними в більше упакування, наприклад йогурт, напої, то є сенс видалити зайву тару. Таким чином, вони займуть менше місця в холодильнику.
Де доцільно, використовуйте акрилові перегородки для ящиків, обертові підноси, відкриті контейнери тощо, щоб відокремити зони одна від одної.

Плануйте покупки

Зазвичай, коли ви повертаєтеся з супермаркету, ви кладете нові продукти на передні місця, відсуваючи давнішні продукти вглиб. Треба робити навпаки. Кладіть продукти, у яких закінчується термін придатності, наперед. Так ви вчасно побачите, які продукти закінчуються, які необхідно спожити негайно чи навіть викинути. Наклеюйте стікери із датою приготування на контейнери з готовими стравами (або залишками).

Позначте зони

Позначте зони стікерами з написами, щоб ваші домашні бачили, де що зберігається, а не переривали весь холодильник, шукаючи потрібну їжу і одночасно руйнуючи вашу щойно збудовану систему.

You may also like

Leave a Comment