Як вибрати килим

Як вибрати килим

автор: enaterada

Покриття підлоги відіграє в інтер’єрі не останню роль. За його допомогою можна як підсилити, так і знищити ідею, закладену в дизайн. Це стосується не тільки кольору чи малюнку.
Килими часто вибирають в останню чергу, після того, як вибрані меблі, штори тощо. Виберіть спочатку килим і створіть інтер’єр навколо нього. Це краще, ніж підбирати килим потім, коли дизайн майже завершено.

Поділіть простір

Килими допомагають поділити простір відкритого планування на зони, отже кожній частині приміщення можна надати функціональність без будування стін та встановлення перегородок.

Круглі килими

Килими круглої форми є чудовим засобом для створення композиційного центру або підкреслення особливої форми мебелі. Вони чудово підходять невеликим просторам та пом’якшують обриси мебелі кутастої форми.

Потрібно стелити всюди однакові килими чи можна різні

Відповідь на це питання залежить від дизайну кімнати.
У традиційному помешканні із окремими кімнатами можна стелити різні за кольором та малюнком килими, надаючи кожній з них особливості, але добре, щоб у кольоровій гамі був колір, який буде їх об’єднувати.
Помешкання з відкритим плануванням можна “зонувати” за допомогою різних за розміром, кольором та малюнком килимами.
Килим, що закриває підлогу від стіни до стіни, може візуально збільшити приміщення.

Чи прийнятно стелити килим у вітальні, але залишати решту підлоги непокритою

Де стелити килим визначаєте ви, керуючись доцільністю та загальним стилем приміщення. Килим допоможе створити затишок і відчуття комфорту, наприклад у кімнаті з телевізором.

Чи прийнятно стелити невеликий килимок на більший килим

Якщо великий килим має нейтральний колір, невеликий килимок, постелений зверху, додасть об’єм. Товстий пухнастий килимок на товстому пухнастому килимі буде зайвим, а от килимок з малюнком на килимі нейтрального кольору виглядатиме цікаво.

Килим під столом

Якщо маєте бажання, постеліть килим під столом, тільки впевніться, що він достатньо великий, щоб на ньому розмістилися, крім стола, ще й стільці.

Помилки, які зазвичай роблять під час вибору килима

Вибирайте килим найбільшого розміру, який відповідає дизайну вашого приміщення. Не забудьте зробити всі потрібні замірювання. Килим має бути достатньо великим, щоб вміститися під передні ніжки дивану. А якщо він призначений для вітальні, то його площа має бути достатньою, щоб на ньому розмістилися крісла.
Килими – це одні й з найдорожчих предметів в оселі, тому перед придбанням уважно вивчіть пропозиції на ринку. Зверніть увагу на співвідношення якості і ціни. Важливою є кольорова гама. На темних килимах видно чи не кожну пилинку, а світлі килими і килимки потребують більше зусиль для прибирання. Вибір килимів з візерунками теж потребує ретельного обмірковування.
Також слід вирішити з якого матеріалу мають бути виготовлені килими: з природних чи штучних волокон. Вибір матеріалу залежить від уподобань споживача, практичних міркувань та мети, яку хоче досягти дизайнер.

Яку форму слід вибирати

Загалом, килими повторюють форму кімнати. Тому прямокутні килими стелять у приміщеннях видовженої форми. Круглі килими можуть створити композиційний центр. Доріжки є універсальним покриттям, тому стеліть їх на кухні, у коридорах, біля дверей патіо. Також їх можна стелити по обидва боки ліжка.

Які проблеми оздоблення можна вирішити за допомогою килимів

Більшість людей вважають, що килим – це завершальний художній мазок. Насправді, коли ми маємо справу з великими просторами відкритого планування, килими допомагають позначити та відокремити зони приміщення, а також додати затишку.
Килимами, постеленими на тверду підлогу, зручно ходити, вони пом’якшують акустику.
Оригінальний килим може стати яскравим акцентом у кімнаті.
Також можна мати килими для різних сезонів зима/літо, таким чином легко оновити інтер’єр.

Погляньте, тут теж цікаво

Вам є що сказати?