Якщо ви хочете, щоб ваші килими були чистими, доведеться запровадити декілька правил. Обумовте, що взуття, в якому ходять по вулиці, знімають при вході. Або покладіть при дверях килимки із щільним плетінням. Щоб бруд не забивав килими, їх необхідно часто пилососити. Приділяйте більше часу чищенню місць, де найбільше збирається бруд: за вхідними дверима, місця, якими у вашому домі найбільше ходять або в яких збираються разом – коридор, вітальня, кухня.
Чистка килимів стане простішим при дотриманні цих порад.
Чистка килимів
Сподіваюся, ви знаєте з якого матеріалу виготовлений ваші килими, бо від цього залежить спосіб чистки.
Синтетичні килими
Синтетичний килим слід спочатку пропилососити. Пройдіться пилососом із обертовою насадкою для килимів по декілька разів у різних напрямках, щоб видалити пил і крупніший бруд.*
Мокру пляму з килиму необхідно швидко усунути: накрийте пляму чистим рушником або товстим шаром паперових рушників, діючи ним як промокальним папером. Повторюйте ці дії до тих пір, змінюючи рушники, поки вони не вберуть всю вологу. Якщо у вас є пилосос із функцією вологого прибирання, скористайтесь ним, щоб забрати якомога більше рідини з килима, після чого скористайтеся рушниками.
Висушити килим можна за допомогою вентилятора або кондиціонера.
Для чистки килимів, які покривають всю підлогу, краще скористатися професійними послугами.
*Пам’ятайте, що мішок для пилу треба міняти як тільки він наповниться наполовину, бо коли пилу стає більше, ефективність пилососу зменшується.
Як чистити килими з довгим ворсом
Килими з вовни
Пилососити килими з вовни можна, дотримуючись наведених вище порад. Однак, уникайте обертових щіток коли пилососите килими з петлястим ворсом, бо ворс може звалятися. Замість неї візьміть щітку для підлоги.
Щоб усунути мокру пляму чи рідину з килима, скористайтеся порадами щодо синтетичних килимів. Ніколи не використовуйте засоби для чистки килимів, які містять аміак або інші засоби, які містять луг, оскільки вони можуть зіпсувати вовну.
Хочу зауважити, що великі вовняні килими не слід чистити в домашніх умовах. Вовняні волокна вбирають набагато більше вологи, ніж синтетичні, тому килими набирають вагу, їх стає важко рухати.
Килими з рослинних волокон
Для чистки килимів з рослинних волокон (льон, бавовна, джут, сизаль тощо) використовуйте ті сам і правила, що й для синтетичних. Найкраще використовувати обертову щітку, щоб усунути пісок, який найбільше шкодить цим килимам. Також такі килими менш стійкі до забруднення. Навіть якщо їх обробили водовідштовхувальним засобом, вода і решта рідин становить для них загрозу. Тому вологу, яка потрапляє на килими з рослинних волокон, необхідно прибирати якнайшвидше. Висушити такий килим можна за допомогою вентилятора або навіть феном для волосся у режимі слабкого нагрівання.
Глибоку чистку килимів з рослинних волокон проводять сухим способом або звертаються до професійної чистки.