зберігання прянощів

Як зберігати прянощі так, щоб вони залишалися свіжими якнайдовше

by enaterada

Прянощі і спеції додають смак стравам і навіть нашому життю. Зберегти свіжість прянощам допоможуть наші поради.
Найкраще зберігати прянощі у герметичній тарі. Якщо ви зберігаєте їх в декоративних баночках, то кришки баночок повинні щільно прилягати. Найкраще підходять для зберігання банки з коричневого скла. Не купуйте велику кількість прянощів одразу.

Зберігати контейнери з прянощами найкраще в темному прохолодному місці. Для цього ідеально підходять шухляди, шафи із дверцятами або навіть комора. Для сухих прянощів найбільшим ворогами є сонячне світло і волога, тому ховайте свої баночки подалі від вікон.

Як краще зберігати прянощі – цілими чи подрібненими (молотими)? Загалом, цілі спеції мають більший строк зберігання. У подрібнених прянощів більша площа поверхні стикається з повітрям, тому вони швидше втрачають запах і свіжість.

Чи слід перекладати прянощі і спеції із упаковки, в якій ви їх купили

Перевіряйте дату “Найкраще вжити до” на етикетці або на дня пляшечки, щоб знати кінцевий строк зберігання упакованого продукту.

Немелені прянощі мають такі строки придатності: листя та квіти зберігаються протягом 1-2 років, насіння та кора 2-3 роки, корені – протягом 3 років.
Суміші приправ та мелені прянощі: листя, насіння та кора тримають свіжість протягом року, коріння – протягом двох років.

You may also like

Leave a Comment