Покупка риби це не так складно, як думає багато людей. Що вибрати – філе чи цілу рибину? Чи смакуватиме це всій родині? Дослухайтесь наших порад і ви завжди будете при виграші.
На що необхідно звертати увагу в першу чергу
Насамперед, необхідно знайти надійного постачальника риби. Досвідчений продавець допоможе вибрати рибу згідно з вашими уподобаннями. Яка риба вам потрібна? Пісна чи жирна? Біла чи червона? Тонке філе чи товсте? А може, вам потрібна ціла тушка? У вас вже є рецепт? Немає підхожої риби? Обізнаний продавець допоможе підібрати заміну для рецепту, за яким ви збираєтеся готувати.
Хороший продавець може розповісти, де виловлена риба. Деякі види риби вирощуються фермерами. Вибирайте ті, які вирощені в аквакультурі з системою рециркуляції.
При купівлі цілої риби огляньте її уважно – очі повинні бути чистими, зябра червоними, шкіра переливчастою.
При купівлі філе шукайте напівпрозору м’якоть без запаху. Уникайте купівлі філе, упакованого в термоусадочну плівку та пінопластовий лоток.
Скористайтеся нашими порадами щодо зберігання риби
Які види риби мають слабший запах
Деяким людям не подобається риба через її “рибний” смак. Такий смак обумовлюється вмістом жиру в олії. Чим його більше, тим інтенсивніший смак риби. Наприклад, такими видами є хек, минтай, пікша та камбала. Більш жирні види риби – скумбрія, сардини та пеламіда. Крім того зверніть увагу на м’ясисті стейкові риби, такі як тунець, риба-меч та опах. Хоча завжди слід схилятися до вибору місцевих морепродуктів, є деякі сезонні види риб, вилов яких обмежується відповідним сезоном та місцевим законодавством, варті тих грошей, які за них правлять – лосось, палтус, краби.