зберігання риби

Що треба знати про зберігання риби

by enaterada

Найчастіше буває так, що ми купуємо продукти на декілька днів. Тоді постає питання, як найкраще зберігати продукти без втрати ними поживної цінності. Пропонуємо вам декілька порад щодо зберігання риби та морепродуктів.

Протягом доби чи декілька днів

Насамперед рибу необхідно вийняти з упаковки. Паперова упаковка може прилипнути до рибини і її нелегко потім буде віддерти. Рекомендуємо зберігати філе риби у пластиковому пакеті, який закривається герметично. Витисніть з пакета повітря і закрийте його. У великий друшляк або металічну сітку покладіть лускатий лід, покладіть на нього запаковану рибу і зверху покрийте льодом. Друшляк помістіть в миску, в яку буде стікати вода при таненні льоду. Усю конструкцію поставте в холодильник. Раз на день міняйте лід, поки не будете готові приготувати рибу.
Якщо у вашому холодильнику нема функції виготовлення лускатого льоду, можна зберігати рибу у суміші води з льодом у формі кубиків. Занурте герметично упаковану рибу в таку суміш і зберігайте в холодильнику. Раз на день зливайте деяку кількість води і додавайте лід, поки не будете готові приготувати щось смачненьке з риби.
Так можна зберігати й цілу не дуже велику рибу. Не рекомендуємо класти на лід рибу без упаковки.

Шукаєте як приготувати рибу? Подивіться на рецепти, які ми пропонуємо

Як довго можна зберігати різні види риби

Не всю рибу можна зберігати методами, наведеними вище, вони стосуються тільки свіжої риби. Але існують універсальні практичні методи для різних видів риби.
Нежирні сорти риби – морський окунь, хек, минтай, пікша, морський чорт, камбала тощо; тунець, риба-меч, а також лососеві – форель, голець, лосось – добре зберігаються протягом 3-5 днів. Жирні сорти риби – скумбрія, пеламіда, дорада, сардина та інші – найкраще спожити протягом 3 днів після придбання. Скат – єдина риба, яку рекомендуємо приготувати у день придбання. У тілах скатів, акул та риб сімейства скатових велика концентрація сечовини, яка з часом перетворюється в аміак, від чого тушки набувають неприємного запаху й смаку. Тому найкраще споживати їх одразу.

Чи можна заморожувати рибу, куплену свіжою

Звичайно, краще заморозити рибу, ніж вона зіпсується і ви її просто викинете. Але заморожування має свої секрети і хитрощі.

Заморожування має бути настільки швидким, наскільки це дозволяє ваш холодильник. Візьміть лоток, який поміститься у морозильну камеру, застеліть його папером для випічки, який покрийте поліетиленовою плівкою. Покладіть на лоток один шар філе риби так, щоб вони не торкалися один одного. Зверху рибу теж накрийте плівкою і заморозьте. Приблизно за дві години філе повинно замерзти настільки, що його зручно буде перенести в герметичний пакет (витисніть з пакета якомога більше повітря перед тим, як його закрити). У такий спосіб також зручно заморожувати креветки та кальмари. Заморожені продукти необхідно спожити протягом 30 днів.
Заморожена у домашніх умовах риба при приготування завжди буде поводитися інакше, ніж свіжа. Вона може набути сильнішого смаку і втратити більше води. Тому найбільш придатними методами її приготування буде тушкування і припускання (варка з невеликою кількістю рідини або жиру). Менш придатною така риба буде для смаження та приготування на грилі.

Наші поради щодо купівлі риби

Чи прийнятно купувати заморожену рибу

Риба заводської заморозки зазвичай має високу якість і має високу споживчу цінність. В неї також більший термін зберігання, ніж у риби, замороженої в домашніх умовах. Купуйте філе риби, на якому зазначено, що воно упаковано у вакуумі та заморожене способом швидкої заморозки.
Багато морепродуктів обробляють полі фосфатами, щоб ті не втрачали воду. У невеликих кількостях поліфосфати, загалом, не вважаються шкідливими для здоров’я людини. Однак, вони можуть вплинути на якість заморожених морепродуктів. Краще віддавати перевагу необробленим морепродуктам. Майте на увазі, що розморожувати рибу найкраще в холодильнику. Це займе 12-18 годин (залежить від розміру тушки чи філе риби), тому сплануйте все наперед. Вийміть рибу з морозилки увечері і покладіть її у холодильник на ніч.

You may also like

Leave a Comment