Кориця, паприка, базилік, коріандр, мускат – яким прянощам ви не надавали б перевагу, потребують правильного зберігання. Від них залежить смак страв, а відтак і наш настрій.
Яка доля чекає на прянощі, які ви приносите з магазину або ринку? Де і як ви їх зберігаєте?
Радимо не купувати одразу велику кількість прянощів. Але якщо вже так сталося, то насипте їх у великі банки, які тримайте у темному місці, а для повсякденного використання майте баночки меншого розміру. Таким чином, прянощі менше контактуватимуть з повітрям, а значить, не так швидко втрачатимуть ароматичні речовини.
Як зберігати прянощі так, щоб вони залишалися свіжими якнайдовше
Якщо ви купуєте прянощі у пакетах, краще перекласти їх у менші скляні баночки. Більшість пакетів закриваються нещільно, тому волога проникає всередину, що спричинює утворення грудочок і навіть розвиток плісняви. Однак, грудочки можна перетерти і просіяти через сито. Тому не слід одразу викидати прянощі, якщо сталася така прикрість. Для зберігання прянощів використовуйте скляні банки, які закриваються герметично. Це убезпечить вміст від контакту з повітрям і вологою. Саме скло є інертним матеріалом, воно не взаємодіє зі прянощами. Крім того, через скло ви завжди бачитимете, скільки пряності залишилося.