ефірні олії у пляшечках

Сила ефірних олій

by enaterada

Ефірні олії відомі людству не одне століття. Існують докази, що ще у 4500 роках мешканці Стародавнього Єгипту використовували ефірні олії у косметичних засобах, цілющих мазях і ароматизували ними помешкання.
Ефірні олії отримують з різних частин рослин – квітів, пуп’янків, стебел, листя, кори, коренів та насіння, які містять леткі сполуки, що випаровуються за кімнатної температури. Власне, ці сполуки і є тим, що ми називаємо ефірними оліями. З рослинними оліями їх єднає те, що вони не змішуються з водою, але хімічно це суміші різних летких речовин. Їм притаманний запах, характерний рослині, з якої їх добули.
Ефірні олї можуть принести багато користі завдяки своїм природним властивостям. Серед них є анальгетики, антисептики, заспокійливі, енергетики, здатні гоїти рани. Практично всі ефірні олії мають кілька властивостей. Наприклад, олія лаванди використовується як заспокійливе, протизапальне, антисептик, ароматизатор тощо.

ЗастереженняЗастереження. Ця публікація є продовженням особистого Її не можна використовувати замість медичної консультації. Автор не несе відповідальності за використання цієї інформації.  Інформація в цьому дописі не призначена для діагностики, лікування, лікування чи запобігання будь-якій хворобі. Інформація, надана в цій публікації, не замінює особисту консультацію з лікарем і не повинна розглядатися як медична порада.

Як застосовують ефірні олії

На людський організм ефірні олії впливають через органи дихання (дифузор, інгалятори) або шкіру (масаж, безпосереднє нанесення на шкіру).

Безпека використання ефірних олій

Хоча ефірні олії цілковито природні речовини, при їхньому використанні необхідно дотримуватися певних правил, адже в маленькому флакончику міститься досить концентровані олії. Це пов’язано з методами отримання їх з рослин.
Під час вдихання або нанесення на шкіру ефірна олія потрапляє в організм, проходять через легені, потрапляють в кров, нирки, печінку, головний мозок. Тому є сенс купувати тільки органічні олії або отримані з диких рослин. Таким чином ви уникнете потрапляння в організм токсинів, які можуть з’явитися під час вирощування, збору або в процесі екстракції.

Не наносіть ефірні олії безпосередньо на шкіру!


Не наносіть ефірні олії безпосередньо на шкіру! Обов’язково розводьте їх базовими оліями. Це допоможе уникнути подразнення шкіри, алергічних реакцій і фототоксичності (властивість ефірної олії викликати подразнення шкіри, в деяких випадках важке, під дією сонця). Також це запобігне системній токсичності, зокрема впливу на печінку, нейротоксичності, впливу на плід (фетотоксичність) і канцерогенності.

Ось список можливих базових олій:

 • олія абрикосових кісточок
 • олія авокадо
 • арганова олія
 • лляна олія
 • олія виноградних кісточок
 • кокосова олія
 • оливкова олія
 • сафлорова олія
 • олія шипшини
 • соняшникова олія
 • олія пшеничних зародків

Вікові застереження щодо використання ефірних олій

Для дітей і людей похилого віку дозування ефірних олій має бути менше, ніж для дорослих у віці 18-60 років.

Завжди використовуйте найнижчу з рекомендованих концентрацій.

Завжди використовуйте найнижчу з рекомендованих концентрацій.

Для дітей віком від 3-х місяців до двох років ефірні олії використовують тільки під керівництвом досвідченого терапевта.

Для дітей від 2-х до 6-ти років, вагітних жінок (якщо дозволено), літніх людей, людей із чутливою шкірою, слабким імунітетом або серйозними захворюваннями використовують 1-2% розчин ефірної олії у базі. Таку ж концентрацію беруть для масажу великих ділянок шкіри.

Для дітей віком 6-15 років використовують 2-3% розчин ефірної олії у базі. Для молодших дітей беріть найменшу концентрацію. Ця ж концентрація підходить для дорослих практично для всіх ситуацій.

Розчин з концентрацією 3-10% використовують для тимчасових проблем із здоров’ям, наприклад травми м’язів, розтягнення, забиттях. Вважають, що 10% розчин використовується тільки для екстреної допомоги і тільки протягом 2-3 днів.

Дуже нечасто використовують розчин із концентрацією 25%. Під наглядом терапевта застосовують при сильних м’язових судомах, сильних забиттях або гострому болю.

Ось таблиця, яка допоможе вам приготувати розчин із правильною концентрацією:

Концентрація1%2%3%5%10%25%
Крапель ефірної олії на 1 чайну ложку базової олії12351025
Крапель ефірної олії на 2 чайні ложки базової олії246102050
Крапель ефірної олії на 3 чайні ложки базової олії369153075
Крапель ефірної олії на 4 чайні ложки базової олії48122040100
Крапель ефірної олії на 5 чайних ложок базової олії510152550125
Крапель ефірної олії на 6 чайних ложок базової олії612183060150

Більше трьохсот видів ефірних олій відомо людству. Звичайно, у всіх тонкощах їхнього застосування розбираються тільки фахівці. Ми ж пропонуємо опис найбільш популярних.

Лавандова олія

Здається, це найбільш популярна олія. У неї легкий свіжий аромат. Вона має заспокійливий вплив на нервову систему, знижує напруженість, полегшує панічний і депресивний стани. Лавандову олію застосовують при головних болях і мігренях, лікуванні опіків і шкірних захворюваннях, таких як екзема.

Ванни

Додайте 6-8 крапель лавандової олії у воду для ванни. Це полегшить біль у м’язах, біль внизу живота і допоможе розслабитися. Найкраще олію перед додаванням у ванну змішувати з емульгатором, щоб вона рівномірно розподілилася по всьому об’єму води у ванні. Наприклад, можна взяти полісорбат 20 або полісорбат 80.

Перед додаванням ефірної олії у воду для ванни змішайте її з емульгатором

Інгаляції

Нанесіть три краплі олії на носову хусточку або невелику серветку з льону або бавовни. Піднесіть до носа і вдихайте аромат, коли маєте нежить.

Ванночки для рук чи ніг

Приготуйте тазик із теплою водою, додайте 4-6 крапель лавандової олії і занурте стомлені ступні або руки із сухою або подразненою шкірою. Потримайте 10-15 хв., після чого нанесіть лавандовий крем.

Невеликі опіки

Обпечену ділянку (невелику) підставте під проточну холодну воду, потримайте 10 хвилин. Опісля нанесіть на опік декілька крапель чистої лавандової олії. Це пришвидшить за живлення.

*Для дітей і людей старшого віку дозування у кожному випадку зменште вдвічі.

М’ятна олія

Полегшує головний біль, допомагає при головному болю, полегшує розумову втому, нудоту та подразнення шкіри. Олія ефективна при спазмах, зубному болю, втомі у ногах, менструальних болях.
У разі нежитю зробіть інгаляцію. Додайте декілька крапель у велику миску з гарячою водою, схилиться над нею обличчям до миски, накрийтесь рушником і вдихайте ароматну пару. При закачуванні вдихайте м’ятний запах від нанесених на носовичок декількох крапель олії. Головний біль можна полегшити прохолодним мокрим компресом на голову із м’ятною олією.

Олія ромашки

Розслаблюючий, заспокійливий вплив цієї олії із успіхом можна використати при безсонні. Нанесіть декілька крапель ромашкової олії на свою подушку або додайте у випарник.
Ефірна олія ромашки має солодкуватий легкий аромат. Вона допомагає при ПМС та інших менструальних або менопаузальних розладах, полегшує стан подразненої шкіри.

Не використовуйте ефірну олію ромашки на ранніх строках вагітності.

Олія розмарину

Олія з розмарину часто застосовується при нетравленні шлунку, метеоризмі. Також ця олія допомагає при розумовій втомі та респіраторних захворюваннях: застудах, синуситах та астмі.
Розмаринова олія вдало комбінується з оліями герані, лаванди, лемонграсу, м’яти, кедровою та цитронеловою.
Додайте 2-4 краплі розмаринової олії до приготованої ванни. Це полегшить біль у м’язах, фізичну та розумову втому, допоможе при судомах та спазмах.

Олія імбиру

Олія імбиру буває різною за кольором – від світло-жовтої то темно-бурштинової. Вона має характерний пряний, гострий, стійкий запах.
У аромалампах або випарниках олію імбиру використовують при сонливості, нежитю, застуді та грипі. У ванну додають, щоб полегшити симптоми артриту, ревматизму, застудах, болю у м’язах, недостатнім кровообігом та поганому травленні.

Олія неролі

Неролієва олія має солодкавий квітковий запах. Справляє заспокійливий вплив, тому її успішно використовують при спазмах м’язів, хронічній тривожності, депресії та стресі.
Цю олію, якщо змішати з масажною або додати у ванну, можна застосовувати при безсонні, головному болю, нервовому напруженні, пришвидшеному серцебитті, тривожності, депресії та розладах травлення.
Олія неролі добре сполучається з ефірними оліями жасмину, лаванди, розмарину, герані, сандалового дерева, іланг-ілангу.

Більшість ефірних олій необхідно змішувати з оліями-основами, щоб запобігти алергічним реакціям. Вагітним жінкам та людям з певними захворюваннями, такими як епілепсія або тяжка форма астми, слід уникати певних олій.

You may also like

Leave a Comment