Влітку хочеться легкості і прохолоди. Якщо ви ще не приготувалися до спекотних днів, або вам здається, що важко додати свіжості і простору вашому будинку чи квартирі, дослухайтеся до наших порад і перетворіть його у світле і прохолодне місце, де приємно перебувати у літню спеку.
Складіть список
Пройдіться всіма кімнатами, а якщо живете у власному будинку, то й навколо. Запишіть все, що хотіли б змінити до тих днів, коли прийде літня спека. Розбийте список завдань на ті, що приємно робити і ті, що необхідно зробити. Спочатку виконайте ті речі, що треба обов’язково, а потім, якщо залишиться енергія, то решту. Не забувайте, що завдання можна доручати іншим членам сім’ї.
Без вікон не обійтися
Сонячне світло не любить брудні вікна. Отже, добре вимийте їх. Якщо можливо, замініть важкі штори на легкі занавіски або жалюзі, які можуть фільтрувати яскраве світло. Залишайте відкритими вікна і двері, щоб легкий вітерець приносив свіжість.
Додайте яскравості
Коли у кімнату потрапить більше світла, можливо вам захочеться додати яскравих тонів у інтер’єр. Для цього не обов’язково робити ремонт. Поміняйте диванні подушки та аксесуари темних кольорів на світлих або природних відтінків, це візуально додасть простору.
Приберіть килими та покривала
Вовняні килими та теплі ковдри і покривала, такі зручні взимку, влітку стають надто важкими і накопичують пил. Є сенс прибрати їх до зими. Ретельно їх пропилососьте, а якщо потрібно, то почистіть відповідно до матеріалу, з якого вони складаються. Дайте їм висохнути, захистіть від молі і скатайте у рулон (ніколи не складайте із утворенням складок!). Зберігайте у прохолодному сухому місці, обгорнувши в старе бавовняне простирадло. Для ковдр та подушок підходять вакуумні пакети, оскільки їх зручно стиснути до меншого розміру.
Вас зацікавить: Як вибрати килим
Зберігайте зимовий одяг в упаковці
Якщо вам треба звільнити трохи простору у шафі, упакуйте зимовий одяг і покладіть їх на антресолі. Ось як зручно це зробити.
Громіздкі предмети, такі як ковдри, светри, подушки та ковдри, зручно зберігати у вакуумних пакетах.
Для зберігання одягу ідеально підходять пластикові коробки. На відміну від картонних вони не мають кислої реакції матеріалу, з якого вони вироблені, а також захищені від проникнення води та вологи.
Чохли для одягу — чудовий спосіб зберігати пальто, костюм та сукні, оскільки вони містять вішаки.
Мішки та коробки для взуття дозволяють зберегти взуття від пилу і не дати втратити йому форму протягом зберігання. Набийте тонким папером зимове взуття, покладіть кожну пару в мішок або коробку і прикріпіть етикетку, щоб можна швидко знайти потрібне.
Одяг з делікатних матеріалів перекладайте тонким цигарковим папером з нейтральним pH.
Захист від молі
Ця комаха-ненажера особливо активна влітку. Тому дуже важливо захистити речі, які кладете на зберігання. Скористайтеся ароматичними природними репелентами, такими як кедрова деревина та мішечки з лавандою.
Перевзуйтеся на повітрі
Влітку люди частіше входять і виходять з помешкання. Організуйте біля кожного входу спеціальну зону, де можна залишити взуття. Поставте два стильних кошика, в один з яких можна покласти взуття, а з другого взяти тапочки. Таким чином бруд і трава не потраплять всередину помешкання.
Спортивне спорядження
Приберіть лижі і сноуборди в гараж. Не забудьте їх почистити. Спортивне взуття теж почистіть і покладіть на зберігання до нового сезону. Випраний спортивний одяг покладіть у вакуумний пакет і теж відкладіть до зими.
Літній спортивний інвентар та одяг покладіть у відведене для нього місце, де є полички, гачки, щоб можна було повісити одяг.
Кожна річ знає свій гачок
У передпокої організуйте вішалку так, щоб кожний член сім’ї мав для своїх речей окремий гачок, на який можна повісити куртку, плащ, сумку чи капелюха.
А що вночі?
Отже, ваша ковдра вже на антресолях чекає зими. Час замінити її легким літнім бавовняним покривалом. Не забудьте також про постільну білизну з бавовни або льону, які збережуть прохолоду у спекотну ніч.