В’язаною ковдрою приємно накритися в холодну пору року. Вона може стати чудовим подарунком з будь-якої нагоди. Тепло і затишок, які така ковдра дарує нам, це чудові відчуття, але через деякий час нам доводиться звертати увагу і на практичний бік використання. Тому матеріал, з якого виготовлена в’язана річ, відіграє велику роль у її створенні. Вироби з синтетичної пряжі та пряжі з природних волокон, оброблених певним чином, щоб запобігти усадці і дозволити інтенсивне прання.
Теплі ковдри краще в’язати з крученої або пухнастої вовняної пряжі. Такі волокна краще затримують повітря.
Камвольно прядена пряжа є більш міцною. Завдяки техніці прядіння така вироби з такої пряжі служать довше. Вони можуть бути не такими теплими, порівняно з виробів з крученої пряжі, але є міцними.
Важливим також є підбір спиць для в’язання ковдри або пледа. Процес обробки, завдяки якому пряжа стає придатною для машинного прання, робить її більш слизькою. Тому добре було б взяти спиці із нековзкою поверхнею. Також для в’язання великих речей краще брати кругові спиці.
При роботі на окремих спицях навантаження йде на руки в’язальниці і навантажують м’язи передпліччя, що може привести до тендиніту в лікті. При в’язанні на кругових спицях вага ковдри лягає на коліна в’язальниці. Також, для зменшення навантаження, можна в’язати окремими фрагментами, а потім їх зшити в одне ціле.