Що робити, якщо волосся випадає

Що робити, якщо волосся випадає

by enaterada

Випадіння волосся для жінки це важке випробування. Волосся символізує красу і жіночність, втрата волосся для жінок менш соціально прийнятна, тому вона може викликати психологічну та емоційну травму.

Якщо, на вашу думку, ви почали втрачати більше волосся, ніж звичайно, не панікуйте. Цілком нормально втрачати до 100 волосин на день.

З’ясуйте причину

Якщо вас турбує надмірне випадіння волосся, зверніться до дерматолога або трихолога (спеціаліст, який лікує волосся). Сімейна медична історія, аналіз крові дадуть відповідь на питання, чи є випадіння волосся генетичною схильністю (випадіння було у батьків). Можливо, проблема виникла через неправильне харчування, вагітність і пологи, певні стани здоров’я.

Зменште рівень стресу

Багато проблем із здоров’ям виникає через стрес. Життєві ситуації – хвороба близьких, розлучення, травми – можуть викликати розлади у функціонуванні організму. Волосся реагує на такі зміни випадінням.
Волосся має певний цикл розвитку. У нормі 90% його знаходиться у фазі росту, а 10% – у фазі спокою. У стресовій ситуації біля 40% переходить у фазу спокою, яка може тривати 3-4 місяці. Коли мине цей термін, ви помітите, що волосся сильно випадає. Як тільки травматична ситуація завершиться, волосся почне відновлюватися само.
Однак щоденний стрес може завдати більшої шкоди. Постійне перебування в стресовій ситуації означає, що наднирники виробляють більше кортизолу, який впливає на щитовидну залозу, що викликає гормональний розлад і далі приводить до поганого засвоєння поживних речовин. Це виливається, у тому числі, у надмірне випадіння волосся.
Вміння справлятися із стресом є запорукою здорового волосся і загалом здоров’я. Техніки розслаблення, такі як медитація, фізичні вправи, хобі допомагають відновити душевну рівновагу. Ще однією умовою є сон. Обов’язково спіть по 7-8 годин щоночі.

Збалансоване харчування є важливим для волосся

Харчування і стан волосся дуже пов’язані між собою. Не пропускайте сніданок! І ось чому. Волосся не є життєво необхідним для організму. Тому, якщо організм не отримує достатньої кількості поживних речовин, то спочатку він забезпечить ними життєво важливі органи. Волосся стоятиме останнім в цій черзі. Нехай у ваш сніданок входять багаті на білок продукти – яйця або яєчний білок, грецький йогурт з фруктами і насінням льону тощо. Головне – це робіть це регулярно. Протягом дня ваша їжа теж повинна бути різноманітною і багатою на вітаміни і мікроелементи.

Вітаміни та мінерали

Випадінню волосся може сприяти нестача вітаміну В12 та мікроелементу цинку. Харчові добавки, які містять їх, можуть дати поповнити дефіцит цих речовин у вашому організмі. Але самі по собі вони не вирішують проблеми, необхідне збалансоване харчування.

Догляд за шкірою голови

Шкіра голови, як і шкіра обличчя, потребує ретельного догляду. Вона повинна бути здоровою і чистою. Купуйте якісні шампуні та засоби для волосся.

Не втрачайте надію

Наполегливість у боротьбі з випадінням волосся є ключовим фактором. Збалансуйте харчування, налагодьте сон, зменште рівень стресу і через 3-4 місяці ви побачите, що стан волосся поліпшився.

You may also like

Leave a Comment