вирощування гортензій

П’ять помилок, яких ви робите при вирощуванні гортензій

by enaterada

Завдяки легкості у вирощуванні гортензії завоювали популярність серед професійних садівників та аматорів. Не дивлячись на це, любителі роблять помилки у догляді за кущами гортензій. Ось п’ять найбільш поширених помилок, яких ви, можливо, припускаєтеся й досі, а також поради як їх виправити.

Ваші гортензії ростуть на погано дренованому ґрунті.

Гортензії люблять добре дренований ґрунт, багатий на поживні речовини. Важкі глинисті або піщані ґрунти не дуже придатні для гортензій, хоча до глинистих можна додати гіпс для покращення дренажних властивостей, а також сфагнум або пісок для затримки вологи.

Ваша гортензія росте на надто сонячному місці.

Гортензії люблять ранкове світло та пообідню тінь. Чим далі на південь, тим більше тіні потрібно гортензії. Отже, вже при посадці кущів враховуйте цю особливість і вибирайте місця, де на нього не буде падати пряме сонячне проміння. Це убезпечить рослину від опіків листя та квіток.

Як примусити гортензії квітнути протягом літа

Ви обрізаєте свою гортензію восени.

Гортензію не слід обрізати восени. Восени на кущі закладаються бруньки, які забезпечать цвітіння наступної весни. Якщо ви обрізаєте кущ восени, то обрізаєте всі майбутні квіти. Натомість, гортензії слід обрізати навесні до розпускання бруньок.

Ви використовуєте надто багато добрив для гортензій.

Якщо ви удобрюєте гортензії щотижня, ви надто часто це робите. Щотижневе внесення добрив збагачує ґрунт нітрогеном (азотом), що приводить до затримки цвітіння.
Удобріть кущ гортензії навесні, як тільки вона прокинеться від зимового сну, і ще один раз у середині липня, коли вона квітне.

Ви ллєте надто багато води

Гортензії люблять добре дренований ґрунт, як ми вже зауважували раніше, — не надмірно вологі та не надто сухі. Якщо щойно посаджені рослини потребують більше води, то добре вкорінененим потрібно менше. Найкраще керуватися загальним правилом: торкніться землі під кущем — якщо вона волога, поливати не потрібно. Якщо земля під кущем суха, добре полийте. У залежності від опадів та літньої температури кущ може потребувати поливу як щодня, так і через день, також потреба полити гортензію може наставати і раз на тиждень.

You may also like

Leave a Comment