Ви додаєте пом’якшувач для тканин при пранні? Чому ви це робите і чи дійсно пом’якшувач потрібний?
Виробники обіцяють нам приємний запах і відсутність складок. Вони навіть випускають засоби «два в одному» – пральний порошок і пом’якшувач в одній упаковці. Але чи дійсно пом’якшувачі для тканин потрібні, чи підходить для кожної тканини? Одним словом, спробуємо відповісти на запитання, чи працюють пом’якшувачі.
Найчастішою причиною використання пом’якшувача для тканин є саме приємний запах, який набувають речі під час прання. Хоча, очевидним є також і те, що вони також стають м’якими, мають менше складок. Також пом’якшувач для тканин зменшує тертя між волокнами, через що зменшується статичний заряд, який виникає внаслідок тертя, що також захищає тканини від зношування.
Типи пом’якшувачів для тканин
Існує три основних типи пом’якшувачів для тканин: рідкі пом’якшувачі, серветки для сушильної машини і кульки, які використовуються як для прання, так і для сушіння.
Згідно із дослідженням Consumer Reports (американська некомерційна споживча організація, яка займається незалежним тестуванням товарів), результат прання із використанням пом’якшувача залежить від його типу.
Виявилося, що рідкі пом’якшувачі найбільш ефективні для пом’якшення тканин і усунення запахів, але тільки у тому випадку, якщо речі випрані з окремими пральним засобом і пом’якшувачем. Також рідкі пом’якшувачі краще вправляються із зменшенням статичного заряду при пранні синтетичного одягу, ніж серветки для сушильної машини. З іншого боку, рідкі пом’якшувачі є найдорожчими серед всіх, якщо обчислити вартість одного прання. Також вони можуть подразнювати чутливу шкіру.
Серветки для сушильної машини дешевші, але їхнє плівкове покриття може робити ворс на тканині більш помітним, а також забивати фільтр сушарки.
Кульки для сушіння є найдешевшими і найменш впливають на довколишнє середовище, оскільки вони виготовляються з вовни або термостійкому пластику, але вони після них тканини залишаються жорсткими або цупкими.
Випробування, на які посилається Consumer Reports, показали, що навіть найкращі пом’якшувачі тканин можуть з часом накопичуватися у тканинах, особливо у флісі та фланелі, що може знизити їхню вогнестійкість. Тому не рекомендується застосовувати пом’якшувачі для вогнестійкого одягу або дитячого одягу для сну.
Коли не рекомендується використовувати пом’якшувач
Не використовуйте пом’якшувачі для спортивного одягу. Завдання одягу для тренувань швидко відводити піт від тіла, а пом’якшувачі здатні закупорити простір між волокнами, і перешкодити тканині вбирати піт.
Пом’якшувач для тканин також здатний завадити рушникам, особливо махровим, вбирати вологу. Якщо ви помітили, що ваші рушники стали менше вбирати вологу, наступного разу при пранні замість пом’якшувача додайте 200 мл білого оцту. Це поверне вашим рушникам молодість.