Цибулинні рослини є чудовою прикрасою присадибної ділянки навесні. Міська квартира, як не дивно, теж придатна для вирощування цибулинних.
Якщо у вас є балкон чи лоджія, то вихід знайдено: цибулинні можна висадити там у горщиках або контейнерах. Навесні вони віддячать за турботу рясним цвітінням, здивують вас і ваших сусідів барвами і запахом.
Як вибрати цибулинні рослини для балкона
Для вирощування цибулинних на балконі вибирайте відомі сорти: завжди простіше знайти інформацію про відомий сорт, ніж про новий або такий, що його знають тільки спеціалісти.
Вибирайте сорти, за якими просто доглядати. Це збереже ваш час і гроші.
Вибирайте стійкі до холоду: на балконі цибулинні ростуть у горшках, і якщо балкон відкритий, весняні заморозки можуть добратися до кореневої системи рослин. Вибирайте сорти із тривалим цвітінням. Вони будуть довго милувати ваші очі.
Звертайте увагу на наявність аромату. Можливо, вам подобаються квіти з сильним запахом, а можливо вам достатньо яскравого кольору.
Цибулинні рослини, які найчастіше висаджують на балконі:
- крокуси
- гіацинти
- мускарі
- тюльпани
- проліски
- нарциси
- нарциси
- півники
Чи можна цибульковим рослинам зимувати на балконі
На відкритому балконі висаджуйте цибульки крокусів і мускарі у період з кінця вересня по кінець листопада. Цибулі тюльпанів, нарцисів та гіацинтів висаджуйте з кінця жовтня по початок грудня.
На закритих балконах всі цибулинні висаджуйте з середини жовтня по початок грудня.
Як доглядати за цибулинними рослинами після завершення цвітіння
Після закінчення цвітіння не поливайте і не підживлюйте рослини. Дочекайтеся пожовтіння і відмирання листя, після чого виберіть із контейнера цибулини.
Огляньте цибулини. Очистіть їх від землі і старих лусок. Сухі, уражені грибком чи пошкоджені цибулі викиньте. Просушіть цибулини на папері протягом тижня-двох і зберігайте у темному сухому місці за температури 15 °C. Восени їх знову можна висадити.
1 comment
дякую. дуже гарний матеріал