вирощування братків

Що треба знати про вирощування братків

автор: enaterada

Вирощування братків і догляд за ними не складає труднощів, але має деякі секрети.

Братки, або фіалка Вітрокка, це популярні однорічні рослини, які прикрашають двір навіть в прохолодні пори року. Братки добре себе почувають у відкритому ґрунті й в горщиках і гарно виглядають у бордюрі. Їхні квітки є їстівними і використовуються в кулінарії.

Як приготувати Зацукровані квіти

Зацвітають братки рано, вже в кінці квітня, а квітнуть практично все літо. Квіти простих сортів мають невеликі розміри, приблизно 3-4 см у діаметрі, квіти у деяких селекційних екземплярів сягають 7 см.

Як вирощувати братки

Братки добре квітнуть за температури 20 °С і витримують низькі температури. У кліматичних зонах з прохолодним кліматом братки вирощують як дволітники з коротким життєвим циклом. У теплому кліматі їх зазвичай розглядають як однолітники.

Можна купити готову розсаду братків. Не поспішайте, зачекайте до встановлення стійкої теплої температури близько 22-25 °С.

Якщо ви хочете самі вирощувати братки розсадою, то в кінці лютого у горщики сіють насіння. Тримають у теплому і добре освітлюваному місці. Не поливайте надмірно, братки цього не люблять. Через 2-3 тижні рослини пікують, а в травні висаджують на постійне місце. У такому разі братки зацвітуть вже цього року.

Щоб отримати посадковий матеріал, який дасть квіти на початку весни, насіння треба висіяти влітку або восени.

Насіння, висіяне у відкритий ґрунт у травні-червні дасть рослини, які зацвітуть в кінці літа або у вересні.

Треба пам’ятати, що братки перезапилюються і тому втрачають сортові ознаки. Насіння, зібране з перезапилених квітів, не дасть тих красивих квітів, яких ви очікуєте від них. Через це між сортами треба тримати велику відстань. Найкращим способом вирощування братків із збереженням властивості сорту є живцювання. На початку літа нарізають черешки з 2-3 міжвузлями і висаджують їх у підготований ґрунт на глибину 0,5 см. Після цього треба створити саджанцям певні умови: накрити мокрим папером і затінити; періодично рослини поливають і прополюють. Укорінення відбувається через чотири тижні. Багаторічний кущик братків можна розмножити поділом. Кущ ділять на кілька частин і висаджують в окремий горщик. Насіння збирають з сильних рослин із коробочок жовтого кольору і досушують.

Догляд за братками

Братки люблять добре освітлені місця з хорошим дренажем і родючим ґрунтом. Їм на користь підживлення, особливо під час першого висаджування. Застосовуйте для цього універсальне добриво із вмістом азоту, фосфору та калію не менше 10% кожного елементу. Дотримуйтеся вказівок на етикетці.

Зайву вологість братки переносять погано. В умовах посиленого поливу братки можуть захворіти на чорну гниль. Але регулярний полив у спеку разом із розпушенням ґрунту допомагає їм перенести її.

Проблему для братків можуть становити слимаки. Якщо на листках з’являються дірки або наявний слиз, можна застосувати пастки для слимаків або діатомову землю (кізельгур).

Якщо ви не знезаражуєте перед посадкою ґрунт та горщики і не стежите за чистотою під час вирощування, в умовах поганого провітрювання, підвищеної вологості і недостатнього освітлення на братках може розвиватися сіра гниль.

Погляньте, тут теж цікаво

Вам є що сказати?