Пілінг допомагає шкірі чудово виглядати у будь-якому віці. Багато жінок ігнорують цю процедуру, а дарма. Ексфоліація має вирішальне значення для оновлення клітин шкіри, яке з віком сповільнюється. Прислухайтеся до наших порад і допоможіть своєму обличчю знову стати свіжим.
Не всі методи однаково підходять для всіх типів шкіри. Підберіть метод для своєї шкіри, користуючись нашим коротким довідником.
Методи ексфоліації бувають механічними, хімічними і комбінованими.
До механічних відносяться скраби для обличчя, спонжі і щіточки для пілінгу, мікродермабразія, дермапланінг. Ці методи, у яких тертя відіграє основну роль, відділяють і видаляють з поверхні шкіри мертві клітини та бруд.
До їхнього складу входять абразивні частинки або гранули, такі як дрібний цукор або сіль, мелені шкаралупки горіхів, кукурудзяне борошно грубого помелу, а також крупинки, виготовлені з природних матеріалів, таких як кремній або жожоба.
Ці методи рекомендуються для сухої або чутливої шкіри. Вони покращують стан шкіри, усувають її шерехатість і не викликають запалення.
Механічні методи можна використовувати двічі на тиждень, наносячи на вологу шкіру круговими рухами з легким натисканням на шкіру, щоб уникнути подразнення та мікротравм.
Хімічні методи включають засоби для пілінгу обличчя, умивання, лосьйони, сироватки, тоніки, маски, до складу яких входять кислоти або ензими, які послаблюють зв’язок між мертвими клітинам шкіри, внаслідок чого їх стає легко усунути. До згаданих кислот відносяться α-гідроксильні кислоти (АГК) – гліколева, молочна, лимонна та мигдальна кислоти; β- гідроксильні кислоти (БГК) – саліцилова кислота. Ензими отримують з таких фруктів, як папайя. Вони м’яко діють на шкіру.
Засоби, які містять АГК, спрямовані на боротьбу із старінням шкіри (збільшують сяяння, сприяють рівномірному тону шкіри, борються із зморшками). Ті, що містять БГК, допомагають при висипах на шкірі (забиті пори, наприклад).
Засоби для хімічного пілінгу використовують раз на тиждень для сухої шкіри і до трьох разів для інших типів шкіри, згідно з інструкцією на упаковці.
Комбіновані засоби поєднують в собі складники, які зустрічаються як в засобах для фізичної ексфоліації, так і в засобах для хімічної ексфоліації.
Через поєднання складових і подвійний ефект, який дають фізична і хімічна ексфоліація разом, ці засоби краще використовувати для жирної шкіри. Їх можна використовувати від одного разу на тиждень і до щоденного використання, що вказано на упаковці.
Що треба знати перед тим, як вдатися до ексфоліації
Загальною рекомендацією є застосування одного типу пілінгу за один раз, щоб уникнути подразнення і пошкодження шкіри. Наприклад, якщо ви на тижні використовуєте засіб для хімічного пілінгу, то не користуйтеся скрабом або щіточками.
Захищайтесь від сонця у будь-яку пору року, тому що при пілінгу знищується шар шкіри, який відповідає за захист від сонячного проміння. Кожного ранку наносіть на обличчя засіб із SPF 30+.
У дні, коли робите пілінг, уникайте засобів, які містять інгредієнти, які можуть подразнити шкіру. Такими складниками можуть бути ретинол, вітамін С та засоби, що містять кислоти (тоніки, засоби для очищення, креми, сироватки).