Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин, не дивлячись на догляд? Справді, ми дбаємо про рослину, поливаємо, обприскуємо, а сухі кінчики листя не зникають, що псує їхній зовнішній вигляд і наш настрій. Висихання країв і кінчиків листя часто зачіпає невелику площу листка. Хоча воно рідко приводить до обпадання, зате псує вигляд будь-якої рослини. Отже, що ми робимо неправильно, якщо у кімнатних рослин сохнуть кінчики листя.
Причинами висихання кінчиків листя найчастіше стають помилки, яких припускаються квітникарі. Найбільш очевидним чинником є сухість повітря і недостатній полив, але існують і менш очевидні фактори. До появи непривабливих коричневих кінчиків і країв на зеленому листі можуть призвести:
- Несприятливі умови – температура, освітлення, розташування.
- Неправильний догляд – полив, підживлення, пересаджування.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Цибулинні рослини у міській квартирі.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Розглянемо ближче ці причини. Чим більше чинників врахуємо, тим скоріше повернемо рослині здоров’я і привабливість.
У кімнатних рослин сохнуть кінчики листя через несприятливі умови
Сухе повітря
Низька вологість повітря у приміщенні примушує сохнути листя. Особливо у зимовий час, коли вмикається центральне опалення. Якщо природнім середовищем мешкання рослини, що росте у горщику є вологий клімат, то впродовж зими їй може бути надто сухо. Тропічні види звикли до вологості 60%, тож на будь-яке зниження реагують висиханням кінчиків листків. Проте спочатку перевірте ґрунт у горщику. Збільшення вологості за умови перезволоження ґрунту погіршить стан рослини.
Як зволожити повітря, якщо сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин
- почати частіше оббризкувати рослини.
- біля рослини поставити посудину з водою або встановити невеликий фонтанчик
- у піддон покласти вологий мох, керамзит або каміння і зверху поставити горщик з рослиною так, щоб його денце не торкалося води. на батарею повісити вологу тканину і не забувати її зволожувати.
Надлишок або недостатність світла
Поживні речовини, необхідні для життя рослин, виробляються у листі під дією світла. З настанням зими зменшується світловий день і у рослин сохнуть кінчики листя, що вказує нам на брак живлення. У такому випадку необхідно підживлювати рослину, враховуючи особливості її вирощування. Але пам’ятайте, що добрив має бути рівно стільки, скільки може засвоїти рослина. Надлишок їх негативно впливає на кореневу систему.
Надлишок світла, особливо коли рослина стоїть на південному вікні, може викликати опік листової пластини. Більш стійкі рослини реагують висиханням кінчиків листя. Найчастіше таке трапляється з рослинами, які у природі ростуть у затінку, люблять м’яке розсіяне світло. Проблему можна вирішити переміщенням рослини у більш підходяще місце чи встановленням розсіюючих світло екранів.
Спека
Більшість кімнатних рослин у природі ростуть за середніх чи невисоких температур. Але навіть тропічні рослини не витримують велику спеку. Від надмірної спеки у рослин сохнуть кінчики листя так само, як і від надмірної сухості повітря. Особливо ця проблема загострюється взимку. У такому випадку треба перенести рослину у прохолодніше місце. Якщо це неможливо, полегшити стан можна провітрюванням, підвищенням вологості та рівня освітлення.
У кімнатних рослин сохнуть кінчики листя через неправильний догляд
Загальні гігієнічні заходи
Рослинам теж необхідна гігієна. Отже, регулярна очистка горщика, піддонів, ґрунту, видалення пилу, сухих листків та пагонів дозволяє підтримувати здоров’я рослини. Рослині потрібний простір і чистота, окрім решти умов.
Неправильний полив
Частоту та інтенсивність поливу неможливо переоцінити, але легко недооцінити. В кожній інструкції з вирощування наголошується, що необхідно дбати, щоб ґрунт в горщику був постійно вологим. Надмірний полив, закисання або повне висихання грудки землі – все це з часом приведе до загибелі рослини, але спочатку рослина просигналить кінчиками листя: якщо ґрунт надто сухий, вони будуть сухими, при надто зволоженому ґрунті почорніють.
Правильний полив настільки важливий, що якщо інші причини виключені, то слід негайно виправити помилки, яких допустилися раніше. Одним з рішень може бути придбання горщика або кашпо з автополивом. Не забудьте про дренаж в горщику, а також не завадить пересвідчитися, що зливний отвір на дні достатньо великий.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Як вибрати рослини для підвісного кошика
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Полив жорсткою водою
Прикрою помилкою буде поливати рослини водою, набраною просто з-під крану. Солі, що містяться у воді, накопичуються у ґрунті в горщику, не всі рослини можуть витримати такі умови.
Перед поливом дайте воді з-під крану відстоятися не менше доби.
Поливайте рослини кип’яченою, талою або дощовою водою.
Затісний горщик
У тісному горщику корінню нема куди рости, тому рослина перестає розвиватися, їй бракне поживних речовин через виснаження ґрунту. Не дивно, що за таких умов сохнуть кінчики листя.
Необхідно терміново пересадити рослину. Новий горщик має бути на 2-4 см ширшим і на 4 см глибшим. Ще одним рішенням може стати розділення рослини, заміна верхнього шару ґрунту або частіше підживлення.
Неправильне підживлення
Кінчики кімнатних рослин починають сохнути однаково як від надлишку добрив, так і від їх нестачі. Якщо рослини підживлювати невчасно, не дотримуватися дозування, вказаного у інструкції, то це відіб’ється на стані листя.
У такому випадку необхідно проаналізувати графік підживлення і дози добрив, рекомендовані для певного виду.
Ураження шкідниками
Сохнуть кінчики листя кімнатних рослин? Перевірте, чи не оселилися на рослинах попелиці, павутинні кліщі, трипси, щитовки чи борошнисті червеці.
У цьому випадку з сухими кінчиками можна впоратися тільки після знищення шкідників. Рослину треба ізолювати і обробити відповідними препаратами. Уражені листки краще видалити. При успішному лікуванні рослина відновиться і милуватиме очі пишною зеленню.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
5 квітів, які гарно виглядають у горщиках на вулиці протягом літа
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Що робити, щоб визначити причину висихання кінчиків листя кімнатних рослин
Як бачимо, причин, чому сохнуть кінчики листя кімнатних рослин, багато. Але як точно визначити причину? Пропонуємо діяти у такому порядку:
1. Огляньте рослину, особливо соковиті пагони, нижню сторону листя, щоб упевнитися, що відсутні шкідники чи ознаки захворювання.
2. Огляньте горщик і землю в ньому. Якщо коріння знаходиться на поверхні ґрунту або проросло зі зливного отвору на дні горщика, то рослину необхідно пересадити. Пересадки також потребує рослина, якщо її ріст зупинився або якщо вона змістилася у вазоні.
3. Визначте вологість землі, наскільки вона висихає в проміжках між поливами. Оцінювати можна на дотик або купити у квіткових магазинах індикатори.
4. Перевірте як ви підживлюєте рослини – норми добрив, частоту їх внесень. Підживлення впливає на здоров’я і зовнішній вигляд рослин.
5. Оцініть частоту поливу і якість води. Ґрунт у горщику повинен бути постійно вологим, але рослину не можна надмірно поливати. Поливати слід м’якою водою.
6. Перевірте рівень вологості у приміщенні, де знаходяться рослини. Надто сухе повітря стає причиною висихання листя, особливо у вологолюбних видів.
Перевірка покаже причину, яка приводить до висихання кінчиків листя. Не забувайте, що причин може бути більше, ніж одна. Тому не полінуйтеся ретельно оцінити стан рослини і вирішувати проблему комплексно.