Непотрібно багато простору, щоб виростити і насолоджуватися дикими лучними квітами. Маки, волошки, скабіоза і багато інших можуть розташуватися на сонячній ділянці біля кордону ділянки, заповнити собою великий вуличний горщик для квітів або закинуту ділянку саду. Літньої днини дикі квіти приваблять метеликів і бджіл, а після дозрівання насіння птахи знайдуть собі поживу восени.
Неродючий або виснажений ґрунт це ідеальний варіант для майже всіх лучних трав і квітів. На гарно доглянутих газонах їм важко рости через велику конкуренцію за поживні речовини. Тому, якщо забажаєте виростити лучні трави, вам буде треба зняти дерен з ділянки і вибрати все коріння. Якщо ділянка має кордони, ретельно виполюйте пирій і рихліть ґрунт.
Якщо на ділянку недавно вносили добрива, засівайте її лучними однолітніми рослинами, до яких входять волошки, польовий мак та посівний кукіль, оскільки вони можуть рости на багатшому ґрунті та можуть стримувати ріст бур’янів.
Насіння можна висівати протягом березня-квітня або пізніше восени. Оскільки багато лучних трав є довго літниками, то щоб розвинутися їм потрібно декілька років.
Які лучні квіти ви не вибрали б, упевніться, що вони відповідають місцевій флорі і серед них нема зайд – так ви підтримаєте різноманіття трав на своїй і сусідніх ділянках і підтримаєте рідний біоценоз.
Як виростити лаванду
Хоча краса дикої луки саме у її недоглянутості, все ж доведеться приділити вашій ділянці трохи уваги. В кінці літа, коли насіння достигне, скосіть рослини на ділянці і залиште їх там на тиждень, щоб воно осипалося на землю. Тоді перенесіть сіно у компостер, оскільки ґрунт на під лучними травами непотрібно удобрювати.