Дарувати і приймати подарунки є своєрідним мистецтвом, опанувати яким може кожний. Треба мати на увазі декілька правил, тоді дарувати і приймати подарунок стане приємністю для дарувальника і того, хто приймає дарунок.
Вибираємо подарунок
Коли вибираєте подарунок, зважте, чи буде він доречним. Не купуйте абищо, якісь непотрібні дрібнички, які б і самі не знали, куди подіти. Виняток можна зробити тільки якщо подарунок призначається колекціонеру.
Невдалими подарунками, якщо їх не обговорили заздалегідь, вважаються канцелярські товари, побутова техніка, кухонне приладдя. Якщо ви вирішили подарувати гроші, то подумайте, як це сприйме людина, якій вони призначаються. Можливо, з вашого боку це виглядатиме як демонстрація фінансової переваги або відсутність у вас фантазії. Хоча, подарунковий етикет змінюється і гроші, як подарунок, не завжди вважаються проявом поганого смаку.
Не даруйте надто дорогі подарунки, особливо малознайомим людям. Рідним, особливо якщо з ними погоджено, можна подарувати дорогий подарунок.
Колегам не варто робити подарунки, ціна яких перевищує 15% вашої заробітної платні. Діловий етикет передбачає, що колегам гроші не дарують.
Даруючи гроші, покладіть чисті, бажано нові купюри, у конверт або листівку.
Небажаними подарунками є такі, що потребують догляду: тварини, рослини, рибки.
До числа подарунків, які дарувати є ризиковано, відносяться одяг і предмети особистого користування, а також косметика.
Багато магазинів пропонують подарункові сертифікати. Це непоганий варіант подарунка, якщо бракне фантазії при виборі гідного презенту.
Упаковуємо подарунок
Не забудьте зняти цінник з упаковки або вийняти чек з коробки. Вартість подарунка не прийнято афішувати.
Чек разом з гарантійним талоном прикладають до подарунка у тільки тому випадку, коли дарують електроніку чи техніку, щоб у людини потім не виникло труднощів, якщо трапиться поломка.
Обов’язково упакуйте подарунок в подарунковий папір. Це створює святковий настрій і викликає цікавість. Є і нюанси: не обгортайте дешевий подарунок претензійною обгорткою. Пишна упаковка створює завищені очікування і подарунок приносить розчарування, а дарувати і приймати подарунки потрібно заради обопільного задоволення.
Додайте до подарунка листівку. Необов’язково її підписувати пишномовно. напишіть декілька слів, але від душі.
При врученні подарунка не забудьте сказати поздоровлення. Якщо подарунок вручають вам, не забудьте подякувати.
Даруємо подарунок
За етикетом у вас є 10 днів, щоб поздоровити когось із святом або зробити подарунок, якщо ви не встигли зробити цього вчасно або подарунок був несподіваним, і ви відчуваєте необхідність подарувати щось у відповідь.
Колегам подарунки краще вручати у неробочих обставинах, особливо якщо ви поздоровляєте не всіх співробітників.
Керівництву заведено робити колективний подарунок, інакше це може скидатися на запобігання або на натяк на особливі стосунки.
Вручайте подарунок особисто, не кладіть його просто на стіл або у куток, це неввічливо. Обов’язково скажіть декілька теплих слів.
Квіти дарують на порозі або в передпокої.
Якщо приготували сюрприз, то для нього потрібна хвилина без метушні.
Приймаємо подарунок
Одразу розгорніть подарунок і подякуйте, навіть якщо він вам не сподобався або у вас вже є такий самий. Дарувальник хоче побачити ваші емоції: він витратив час, щоб придумати і придбати річ, яка має радувати вас. Якщо з подарунком є листівка, спочатку прочитайте її.
Квіти ставлять у вазу.
Подаровану їжу і напої пропонують гостям.
За дорогий подарунок дякуєте і не допитуєтеся ціну.
У тих випадках, коли подарунок
– надто дорогий і ви відчуваєте, що він вас до чогось зобов’язує
– не відповідає вашим життєвим цінностям, може вас образити чи має неоднозначний підтекст,
подарунок треба повернути одразу і з твердим наміром не приймати його.
Не обговорюйте невдалі подарунки з іншими гостями, це неетично і невиховано.
Якщо гість прийшов без подарунка, подякуйте йому за візит так само тепло, як і інших.
1 comment
Добрый день! Куда обратиться по рекламе?