У холоди гарбузовим супом можна наїстися і зігрітися. Ситна яскрава страва одним своїм виглядом додає настрою і тепла. Суп-крем із гарбуза можна приготувати за різноманітними рецептами, один з яких пропонуємо вам.
Вам знадобиться гарбуз, краще сорту Хоккайдо або Баттернат (мускатний). М’якоть гарбуза поріжте невеликими шматочками.
Картопля потрібна, щоб суп-крем був густий. Не використовуйте жодних інших згущувачів, це зіпсує смак і не додасть користі супу. Регулюйте густину водою, у якій варилися овочі або бульйоном, додаючи її до пюре частинами. Вершки можна класти не одразу всю кількість, якщо збираєтеся відкласти частину супу на наступний день і розігріти його. Не кип’ятіть суп-крем, коли розігріваєте його, просто додайте вершки, ретельно розмішайте і нагрійте до закипання, але не більше.
Рецепт суп-крему із гарбуза
Інгредієнти
- На 6 порцій:
- 1 кг почищеного гарбуза
- 0,5 кг почищеної картоплі
- 300 мл 30% вершків
- 300 г печериць
- 1 середня цибулина
- дрібка мускатного горіха сіль за смаком
Приготування гарбузового крем-супу
1. Гарбуз і картоплю порізати на невеликі шматочки, покласти в каструлю, залити водою так, щоб вона ледь покривала їх, посолити і накрити кришкою. Після закипання зменшити вогонь і варити до готовності картоплі.
2. Поки вариться гарбуз з картоплею, дрібно нарізати очищену цибулю і тонко порізати печериці. Підсмажити цибулю на вершковому маслі і додати печериці, потушити, але не підсмажувати.
3. Коли картопля і гарбуз готові, вилити воду, в якій вони варилися, в окрему посуду. Якщо дозволяє покриття каструлі, то збити гарбуз і картоплю у пюре прямо в ній, додавши трохи води. Якщо ні, то перекласти варені овочі в інший посуд, який має відповідну внутрішню поверхню. Під час збивання додавати потроху воду, але стежити, щоб пюре не стало надто рідким. Додати сіль за смаком і тертий мускатний горіх.
В жодному разі не загущувати пюре борошном чи подібними продуктами.
4. В пишне пюре додати порціями вершки. Поставити каструлю з пюре на невеликий вогонь і нагріти його. Не дати пюре закипіти!
5. Додати в суп-крем приготовані печериці, розмішати.
6. Подавати з сухариками.
Поширені запитання про гарбузовий крем-суп
З: Чи всі сорти гарбуза їстівні? |
В: Будь-який сорт гарбуза є їстівним. Однак, якщо гарбуз гірчить, не споживайте його. |
З: Чому гарбузовий крем-суп гірчить? |
В: Кукурбітацини – це хімічні речовини, які надають гарбузам, кабачкам і огіркам гіркий смак і роблять їх токсичними. Під час звичайного вирощування ці плоди майже не виробляють кукурбітацин. Випадкове перехресне запилення культур може спричинити високий рівень цих хімічних речовин і плоди стають гіркими. Гіркі плоди вживати не можна. |
З: Чому гарбузовий суп водянистий? |
В: Причиною водянистого крем-супу є надмірна кількість рідини (води, в якій варились овочі, або бульйону) у ньому. Щоб уникнути цього, не вливайте під час приготування пюре всю рідину одразу. Для варіння гарбуза з картоплею наливайте воду так, щоб вона ледь вкривала нарізані овочі. |
З: Як загустити надто рідкий суп-крем із гарбуза? |
В: Додайте борошно або кукурудзяний крохмаль. Покладіть столову ложку борошна або крохмалю в невелику миску і розмішайте з 2-3 ст. л. супу, поки не отримаєте однорідну суміш. Покладіть суміш у суп і доведіть його до кипіння. Варіть кілька хвилин, щоб крохмаль розійшовся і загус, а також щоб вивітрився борошняний присмак. Зауваження. Ми не рекомендуємо використовувати цей спосіб. Краще одразу готувати, дотримуючись рецепта. |
З: Чому гарбузовий суп кислий на смак? |
В: Якщо гарбуз перезрілий, він може почати бродити і набути кислого смаку. Інший фактор, який слід враховувати, – це сорт гарбуза, який ви використовуєте. Деякі сорти гарбуза, такі як мускатний, мають солодший смак, ніж інші. |
Зберігайте рецепт у закладках, роздруковуйте і діліться з друзями. Смачного!
Зберігайте рецепт у закладках, роздруковуйте і діліться з друзями. Смачного!Інгредієнти
Приготування