Запаморочення трапляється майже з кожною людиною. Це загальний симптом, який притаманний багатьом медичним станам. Жінки страждають від нього частіше за чоловіків, але з віком він може поглиблюватися.
Запаморочення може виникати внаслідок швидкого вставання, прийомом нових ліків чи чимось подібним. Але в деяких випадках воно може сигналізувати про серйозніші проблеми із здоров’ям.
Що робити, коли в голові паморочиться
Запаморочення, яке виникає час від часу може бути наслідком низького артеріального тиску. Воно може виникнути після різкого вставання після тривалого сидіння на місці – це називається ортостатичним колапсом і виникає через тимчасовий недостатній приток крові до головного мозку.
Якщо ви захворіли на застуду чи грип, то запаморочення найймовірніше цим пояснюється. Запаморочення може виникнути через різке пониження рівня цукру в крові після з’їжджених нещодавно солодощів. Якщо ви недостатньо споживаєте рідини, то зневоднення може привести до пониження артеріального тиску.
Прийом нових ліків теж може привести до запаморочення – багато препаратів мають його як побічну дію. Навіть зміна рецепту для окулярів може викликати головокружіння.
Зверніться до свого лікаря
Якщо запаморочення триває довше декількох хвилин, часто повторюється протягом декількох годин або днів, зв’яжіться із своїм лікарем. Є деяка ймовірність, що у вас проблеми із серцем, інсульт або транзиторна ішемічна атака (такий собі міні-інсульт).
Запаморочення може вказувати на проблеми з вестибулярною системою, яка контролює рівновагу тіла і може вплинути на зір. Проблеми з вестибулярним апаратом можуть виникати внаслідок вірусного ураження або з’являтися у міру дорослішання.
Запаморочення можуть бути раннім симптомом основного захворювання – розлади щитовидної залози, діабету, розсіяного склерозу, гіпертонії, анемії, панічного нападу, навіть депресії і мігрені (без головного болю).
Зверніться до свого лікаря. Сімейний лікар часто зустрічається із симптомами запаморочення і можуть добре з ними справлятися. Намагайтеся якомога точніше описувати свої відчуття, бо часто під запамороченням люди мають на увазі різні речі – від відчуття, що вони можуть знепритомніти до відчуття обертання.
Можливо, доведеться звернутися до спеціаліста У деяких випадках ваш лікар не може відшукати причину запаморочення. Якщо призначене лікування не допомогло, необхідно звернутися по більш спеціалізовану допомогу. Попросіть направлення до більш вузького спеціаліста.