Халумі давно став візитівкою острова Кіпр, хоча цей сир народився у країнах Леванту і є улюбленим сиром Близького Сходу і зараз його виробляють у всьому світі.
Традиційний халумі виготовляють з козячого або овечого молока, сучасний варіант дозволяє додавати до також коров’яче молоко, що здешевлює виробництво. Халумі – це напівтвердий незрілий сир, має дещо пористу і шарувату структуру. Він має солоний гострий смак. В нього нема звичної шкірки.
Особливості виготовлення
Завдяки високій температурі топлення халумі ідеально підходить для підсмажування на грилі або сковорідці. Під час цього у нього утворюється хрустка скоринка, а всередині він залишається м’яким і ніжним. Стійкість до топлення обумовлюється особливостями виготовлення халумі. При виробництві не використовується ані кислота, ані кисломолочні бактерії, до молока додають тільки сичужний фермент до підігрітого молока. Після утворення м’якого сиру, його нарізають і кладуть під прес у формах. Сформований сир варять у сироватці або воді. Власне, під час варіння закладається стійкість халумі до нагрівання. Заключним етапом є соління і посипання сухою м’ятою.
Свіжий халумі треба спожити протягом тижня. Його можна заморозити і зберігати аж до року часу, його властивості не зміняться. Традиційно для тривалого зберігання цей сир щільно вкладають у контейнери і заливають розсолом.
Як їдять халумі
Підсмажте халумі на грилі або сковороді і скуштуйте з овочевим салатом. Наріжте тонкими скибками і покладіть на хліб – житній, гречаний або додайте у сандвіч. На Кіпрі халумі їдять з кавуном, медом, кунжутом і помідорами.