Свята закінчилися і настав час зняти новорічні прикраси, розібрати ялинку. Виникає велика спокуса просто скласти їх у коробку і забути до наступного нового року. Але якщо витрати трохи більше часу, ніж зазвичай, і підготуватися, можна уникнути прикрих несподіванок, коли прийде час знову прикрашати домівку. Погодьтеся, неприємно, коли виявилося, що блискучі скляні іграшки розбилися, а світлові гірлянди не тільки переплуталися, але й не працюють.
Виберіть місце де зберігатимете ялинкові прикраси
Оскільки новорічні прикраси використовують один раз на рік, розумно буде покласти коробки з ними у місце, куди заглядають нечасто – дальній кут підвалу або горища, вглиб антресолей, туди, де їх не достануть малі діти або домашні тварини. Скляні або керамічні прикраси легко б’ються або розколюються, бо між ними в коробці забагато вільного простору. Улюблені новорічні кульки, шишки тощо легко губляться, якщо зберігаються безладно. Святковий настрій, з яким беретесь до вдягання ялинки в новорічні шати, тане, бо не всі улюблені іграшки доживають до цього моменту.
Що ж робити, якщо хочеться уникнути звичайної метушні під час прикрашання ялинки або оселі? Цього року витратьте трохи більше часу, щоб упорядкувати все, і всі наступні рази ви заощадите багато часу.
Приготуйте прозорі контейнери, картонні ящики, харчову плівку і етикетки
Першим кроком на шляху до упорядкування новорічних прикрас має стати сортування. Позбудьтеся предметів зі сколеннями, надбитих, світлових гірлянд, що не працюють. Одне слово, викиньте все, що пошкоджене. Прикрасу, яка не підходить до вашого стилю, можна комусь подарувати.
Другий крок теж стосується сортування. Новорічні прикраси, що залишилися після першого кроку, упорядкуйте за типом використання:
- новорічні іграшки для прикрашання ялинки. Їх також можна поділити на кульки, фігурні іграшки, за кольором тощо.
- новорічні вогники для декорування всередині оселі
- новорічні вогники для зовнішнього декорування
- вінки
- гірлянди
- мішура
- загальний декор упаковка
Якщо ви прикрашаєте декілька ялинок, обов’язково згрупуйте прикраси, які повісите на одне дерево і тримайте їх в окремих коробках.
Крок третій: не пошкодуйте часу, щоб розплутати всі світлові гірлянди і мішуру.
Четвертий крок. Настав час відокремити всі крихкі предмети: скляні прикраси, керамічні, вироби з бісеру.
П’ятий крок. Тепер ви маєте уявлення, скільки та якого типу контейнерів вам знадобиться. Кожна група новорічних прикрас потребує окремої коробки.
Віддавайте перевагу пластиковим контейнерам. Вони міцні і мають герметичні кришки. Крім всього, пластикові контейнери довговічні і послужать вам не один рік.
Картонні коробки теж придатні для зберігання новорічних іграшок. До них є одна умова: вони мають бути міцними, особливо дно. Картонні коробки дешеві, вони піддаються переробці. Вадою коробок є те, що вони вбирають вологу, для них становлять небезпеку шкідники. Тож зважте на це і добре поміркуйте, де краще зберігати картонні коробки.
Також вам придадуться одноразові стаканчики для кави і навіть упаковка з-під яєць.
Додатково необхідно мати
- перманентний маркер, етикетки або скотч, на якому можна писати, щоб позначити контейнери;
- пакувальний скотч, щоб заклеїти ящики, укріпити дно тощо;
- цигарковий папір для пакування крихких предметів;
- пакувальний папір;
- плівка з пухирцями; маленькі пластикові пакети для гачків для прикрас і запасних лампочок;
картонні трубки – в них зручно зберігати подарунковий пакувальний папір;
Зберігання новорічних прикрас
Штучні ялинки
Як тільки новорічні прикраси зняли з ялинки, її можна ховати до наступних свят. Зніміть гілки ялинки, якщо це можливо, розкладіть їх на підлозі і добре почистіть пилососом або вологою ганчіркою. Тепер ялинку можна упакувати в оригінальну коробку, якщо вона збереглася, або обгорнути харчовою чи термозбіжною плівкою і покласти на зберігання у вертикальному положенні. Також можна придбати спеціальні футляри для ялинок, про що подбали виробники, які турбуються, щоб ялинкам солодко спалося у міжсезоння.
Де б ви не зберігали ялинку – у гаражі, на антресолях, на горищі тощо, упакуйте її так, щоб до неї не дібрався пил та волога.
Новорічні вінки і гірлянди
Певне ви стикалися з тим, що новорічний вінок або гірлянда протягом тривалого часу втрачають форму і стає важко, а то й неможливо, розправити їх. Вінки і гірлянди із штучних ялинкових гілок потребують правильного зберігання. Їхня форма і розміри затрудняють пакування, але за бажання все можна влаштувати якнайкраще. Найпростіше – обгорнути новорічний вінок паперовими рушниками і підвісити на гачку у місці зберігання. Але краще знайти картонну чи іншу коробку, що підходить за розмірами, і, захистивши всі дрібні деталі (штучні ягоди, шишки та ін.) покласти вінок або гірлянду туди. З гірлянд не забудьте зняти вогники.
Світлові гірлянди
Безпечно і зручно зберігати новорічні вогники можна, якщо спочатку відокремити одну гірлянду від одної, а потім намотати їх на лист твердого картону по спіралі, вкладаючи лампочки таким чином, щоб вони не пошкодилися протягом зберігання, і покладіть в поліетиленовий пакет. Прийнятно змотати гірлянду рівними колами і покласти у коробку підходящого розміру. Не забудьте підписати: довжина, колір, куди зазвичай вішаєте світлову гірлянду. Якщо світлова гірлянда зламалася і її неможливо полагодити, викидайте без вагань.
Новорічні іграшки
Скляні іграшки
Для зберігання скляних ялинкових прикрас найкраще підходить їхня оригінальна упаковка, особливо якщо коробка чи туба поділені на секції і дають можливість компактно скласти іграшки. Якщо упаковка не збереглася, підійдуть пластикові або картонні коробки. Розділювачі можна виготовити самому, перекласти скляні іграшки шарами нарізаного паперу. Кожну іграшку потрібно обгорнути пухирчастою плівкою або папером. Дрібні іграшки можна зберігати в лотках для яєць. Також скляні прикраси можна покласти на зберігання у одноразові пластикові стаканчики, вклавши їх у велику коробку рядами. Стаканчики незайве теж наповнити різаним папером. На дно коробки покладіть шар паперових рушників або пухирчастої плівки. Пустоти між іграшками заповнюйте м’ятим або різаним папером, тертим пінопластом – не можна дати іграшкам шанс тиснути одна на одну або стикнутися між собою. Краще взяти декілька контейнерів, ніж один великий.
Пластикові іграшки
Пластикові новорічні іграшки не потребують окремих умов зберігання. Зберігайте їх в оригінальній упаковці, щоб вони не погубилися і дочекалися свят.
Мішура
Блискуча святкова мішура має неприємну здатність зачіплятись навколо інших предметів і заплутуватися. Щоб запобігти цьому, відокремте кожний вид мішури і покладіть кожний у свій пакунок.
Святковий посуд і столова білизна
Застосуйте до упакування святкового посуду той самий підхід, як і до решти крихких предметів. Акуратно обгорніть кожний предмет у пакувальний папір або пухирчасту плівку. У склянку чи чашку теж покладіть пакувальний папір. Складіть загорнуті тарілки, поклавши між ними пухирчасту плівку або паперові рушники і обгорніть стос харчовою плівкою, щоб вони тримались разом.
Скляні келихи обгорніть пухирчастою плівкою, заповніть простір між ними різаним папером або подрібненим пінопластом при вкладанні у ящик.
Більші і важчі предмети кладіть на дно коробки, а легші – зверху.
Якщо посуд призначений тільки для різдвяних і новорічних свят, то зберігайте його десь подалі, а простір у кухонних шафках використайте для начиння, яким користуєтеся частіше.
Чисту столову білизну зберігайте в сухому місці, ретельно упакованою.
Обгортковий папір
Обгортковий папір згорніть у рулони і покладіть у місце, де він не деформуватиметься протягом року, подалі від сонячного світла. Є сенс не викидати подертий обгортковий папір, оскільки наступного року ним можна обгорнути крихкі прикраси перед тим як покласти їх на зберігання.
Інші прикраси
У вас можуть бути різноманітні новорічні прикраси вигадливої форми, виготовлені із скла, порцеляни тощо. Упаковуйте їх і зберігайте як і інші крихкі прикраси. Для обгортання підходить пухирчаста плівка, м’які газети, паперові рушники. Див. поради для зберігання скляних кульок вище.
Зовнішні прикраси
Зовнішні прикраси – усі оті сніговички і олені, що світяться, тощо не так легко зберігати. Добре, якщо для них є достатньо місця і коробки. Найкраще, що тут можна порадити – це подумати, що можна зберігати у коробках, а що без пакування. Оскільки зовнішні прикраси виготовлені з матеріалів, які можуть витримувати несприятливі зміни погоди, то їх можна зберігати в будь-якому приміщенні – на горищі чи у підвалі.
Додаткові новорічні прикраси
Пухнастий штучний сніг, декоративні шкарпетки для подарунків і різні інші предмети потребують як правильного пакування, так і зберігання разом з іншими новорічними прикрасами, щоб наступних свят не ламати собі голову, куди ви їх засунули цього разу.
Пакування новорічних прикрас видається надто марудною справою, якщо зважити скільки всього треба зробити. Проте, витрачений час повернеться до вас під час прикрашання домівки наступного свята і додасть святкового настрою.