Різноманіття кормів для собак, та й котів, величезне. Який з них підійде саме для вашої собаки? Думаю, що уникнути знайомства з асортиментом кормів, доступних на ринку, не вдасться. Проаналізувавши його, можна вибрати підхожі варіанти і обґрунтовано вибрати корм для собаки, зважаючи на породу, вік, активність і стан здоров’я улюбленця.
Читайте список складників
Завжди читайте список інгредієнтів, наведений на упаковці. У собак короткий травний тракт і висока кислотність, що є пристосуванням для перетравлювання сирих або необроблених попередньо продуктів. Завдяки таким особливостям шанси підхопити сальмонелу або кишкову паличку незначні. Проте собакам з слабкою імунною системою необхідно їсти м’яко оброблені цільні продукти.
Собакам, як і людям, набридає однакова їжа. Тому необхідно чергувати види м’яса (джерело білків) і навіть бренди кормів. Окрім всього, це може допомогти запобігти алергії.
Зважайте на вік, породу та загальний стан собаки
Звичайно, універсальний варіант визначити дуже важко, адже кожний бренд випускає розмаїття торгових марок, які містять різні типи кормів – сухий корм для собак, вологий корм, беззерновий корм тощо.
Тому власникам тварин треба зважати на породу собаки і її вік, тому що у цуценят і у дорослих собак різна потреба у їжі. Дрібні породи гірше реагують на зміну корму, про це необхідно пам’ятати. З іншого боку, великим породам собак, наприклад німецьким догам, необхідно обмежувати кількість їжі, одночасно забезпечуючи збалансованість корму і стежачи, щоб не виникав дефіцит кальцію. Інакше порушиться розвиток кісток. З віком їм треба зменшити калорійність корму і збільшити кількість клітковини.
Шукайте експертної думки
Ми живемо у часи, коли доступ до інформації не обмежується майже нічим. Шукайте необхідні знання на сайтах виробників. Читайте огляди спеціалістів з розведення собак, відгуки спільноти власників домашніх тварин.
Будьте самі експертом для свого собаки: спостерігайте за його реакцією на корм, стежте за випорожненнями.
Власники собак помилково вважають, що корми виготовлені знаними брендами, небезпечніші за ті, що випускають менш відомі. Тестування кормів вартісне, тому невеликі підприємства, маючи обмежені ресурси, рідше тестують свою продукцію і частіше відкликають їх через дефектів у процесі виготовлення.