Пил, який літає у повітрі наших помешкань, складається не тільки з пушинок, пилку, відмерлих клітин шкіри чи шерсті тварин. За останніми дослідженнями до цього «традиційного» складу додаються біля 50 потенційно токсичних речовин: трисфосфат (речовина, якою обробляють деякі меблі задля запобігання займанню), диетилгексилфталат (у деяких пластиках та електронних пристроях), а також феноли (застосовуються у деяких засобах чищення).
Рухайтеся згори донизу
Згори донизу – саме так ви маєте рухатися, якщо хочете прибрати пил, а не додати собі клопоту.
Раз на місяць, користуючись насадкою для пилу, пилососьте стелю і стіни.
Якщо на стелі є вентилятор, стерти з його лопатей пил можна за допомогою шкарпетки без п’ятки. Натягніть шкарпетку на лопать і стягніть її. Після цього обприскайте лопаті розчином води і оцту 1:3 і витріть насухо ганчіркою з мікрофібри.
Щоб знищити пилових кліщів, які можуть потрапити на ганчірки, якими витираєте пил під час прибирання, виперіть їх у пральній машинці у режимі з високою температурою, додавши трохи оцту.
Регулярне прибирання
Нехай у вас завжди будуть під рукою серветки з мікрофібри. Вони добре збирають пил і їх добре прати як в машинці, так і вручну.
Витирайте шафи, столи і картинні рами раз на тиждень, а якщо у вас алергія на пил, то й двічі. Те саме стосується килимів: щонайменше раз на тиждень проходьтеся ними за допомогою пилососа. Для штор використовуйте насадку з м’якою щіткою, а для вузьких місць та площ під великими ліжками та між важкими меблями – щілинну насадку. Почистити м’які меблі можна за допомогою гумової рукавички – надягніть її на руку і протріть поверхню. Завдяки статичному заряду, який утвориться при цьому, збереться пил, волоски, шерстинки. Після цього пропилососьте, використовуючи насадку для м’яких меблів.
Подбайте про книги
Пропилососьте верхівки і спинки книжок з м’якою щіткою, починаючи з верхніх поличок. Після цього, акуратно висовуючи по 3-4 книжки, протріть вологою серветкою з мікрофібри внутрішню стінку полички, щоб зібрати залишки пилу.
Шкіряні меблі
Освіжити шкіряні меблі можна скориставшись простим засобом. Змішайте ½ чашки оливкової олії, ¼ чашки свіжозавареного чорного чаю та ¼ чашки оцту. Добре збовтайте, після цього легкими рухами протріть шкіряні меблі серветкою, змоченою в цій суміші.
Не забудьте про рослини
Під час прибирання не забудьте про рослини. На їхньому листі, як і на всіх предметах в оселі, осідає пил. Через це рослини не отримують потрібну кількість сонячного світла і, відповідно, обмін речовин в них зменшується.
Ледь вологою ганчіркою, змоченою у чистій воді, протріть листя, починаючи з верхніх.
Підлога
Щотижня приділяйте особливу увагу плінтусам, кутам і деталям, розташованим низько над підлогою. Використовуйте серветки, просочені антистатиком, це полегшує наступні прибирання.
Використовуйте дружні до середовища засоби
Вибирайте засоби для чищення, які не містять подразників (з хлор, аміак) та уникайте ароматичних добавок: вони можуть містити фталати.