Замість того, щоб заснути, мозок продовжує обдумувати минулий день. Ви також думаєте про завтрашній день, турбуєтеся, що не можете їх вирішити просто зараз, а потім переживаєте з приводу тривоги. Знайома ситуація, чи не так?
Приготуйтеся до сну
Сон це фізіологічний процес, але він може порушитися у стресових ситуаціях. Можна допомогти самому собі уникнути додаткового занепокоєння. Встановіть певний режим, мета якого буде розслабити тіло і підготувати його до сну.
отже, якщо ви лягаєте спати о 22:00 – 23:00, то починайте готуватися до цього за 30 хв. або навіть за годину. Прийміть душ, проведіть косметичні процедури, почистіть зуби, почитайте в ліжку. Щовечірній ритуал допомагає підготуватися до сну психологічно і легше заснути.
Скажіть «ні» алкоголю на ніч
Алкоголь одночасно виступає як стимулятором, так заспокійливим засобом. Багато людей використовує його, щоб заснути, але він швидко метаболізується і може вийти з тіла також досить швидко. Тому, якщо ми використовуємо алкоголь як снодійне, ми часто прокидаємося раніше і залишаємося наодинці з нападом тривоги. Як правило, організм справляється із стандартною дозою алкоголю протягом години, тож для спокійного сну випийте останню склянку вина о 19:00, якщо ви збираєтесь лягти спати о 22:00.
Читайте: Затишок у спальні
Не дивіться на годинник
Якщо тривога не дає вам заснути, не дивіться на годинник, вас може засмутити, що вже пізня година, а ви ще не спите. Просто встаньте з ліжка, вийдіть в сусідню кімнату на декілька хвилин. Ні в якому разі не починайте передивлятися соцмережі. Краще прочитайте декілька сторінок якоїсь легкої книжки. Коли відчуєте спокій, поверніться у ліжко і переверніть подушку прохолоднішою стороною догори.
Гаджети геть!
Не дивіться на екран телефону або планшету протягом години перед сном, а потім покладіть його від себе подалі, щоб вночі не було спокуси взяти його в руки. Рідкокристалічні екрани випромінюють синє світло однакового спектру з сонячним світлом. Наш фізіологічний годинник починає думати, що знову настав день, починає пригнічувати виробіток гормону сну мелатоніну і вивільняти кортизол, який допомагає організму прокинутися.
Викладіть свої тривоги на папері
Приблизно за годину до сну запишіть свої думки на папері. Таким чином ви звільняєте свою голову від турбот. Таким чином ви визначаєте свої проблеми. Дайте кожній проблемі ім’я. Наприклад, «Причепа». Ми не можемо заборонити цим турботам виникнути в нашій голові, але тепер ми можемо їх ідентифікувати і таким чином знешкодити їх. «О, знову ця Причепа!», – скажіть собі й поверніться до своїх справ.
Планування
Складіть чіткий план на наступний день. Якщо ви знаєте, які головні справи ви маєте зробити протягом дня, які з них першочергові, ви витрачатимете менше часу на хвилювання. Зробіть планування звичкою, ви будете встигати більше. Це знизить вашу тривожність і сон стане міцнішим.