Кожний вид оцту найкраще розкриває свій смак у певних стравах.
Винний оцет
Отримують винний оцет при бродінні вина. Він містить різноманітні ефірні сполуки, які збагачують його запах. Смак і якість залежить від сорту винограду. Червоний винний оцет виробляють із червоного вина і використовують для салатних заправок, соусів та маринадів. Білий винний оцет виготовляють з білого вина. Він має солодкуватий та м’який смак. Його краще застосовувати для м’ясних страв.
*Якщо у рецепті вказане біле вино, то можна його замінити білим винним оцтом, розчинивши в ньому 2-3 кубика цукру-рафінаду.
Бальзамічний оцет
Цей вид оцту отримують з винограду сорту Треб’яно у італійському регіоні Емілія-Романья. Процес виготовлення складний і тривалий. На жаль, на полицях магазинів часто можна зустріти звичайний винний оцет, колір якого забезпечують барвники, а смак і запах – підсолоджувачі і загущувачі.
Справжній бальзамічний оцет концентрований, тому використовувати його слід у невеликих кількостях і додавати до готових страв або наприкінці готування. Тоді зберігається аромат.
У страву додають буквально декілька крапель бальзамічного оцту. Його використовують для салатних заправок. Особливо він підходить для страв із томатами. Цим оцтом можна збризкувати будь-які готові страви – навіть яєшню. Його додають до морозива, до малини або полуниці.
Яблучний оцет
Яблучний оцет отримують з сидру або яблучного мусту (суміші соку та твердих частин плодів). Природний яблучний оцет має міцність 4-6%. Протягом декількох місяців в природному оцті утворюється осад, який має вигляд коричневих пластівців. За цією ознакою можна відрізнити природний яблучний оцет від синтетичного.
Додають яблучний оцет практично до всіх страв, але найкраще смакують із ним салати, супи, овочеві рагу.