Приблизно третину свого життя ми проводимо у сні. Враховуючи, що все частіше ми розташовуємо у спальній кімнаті телевізор, планшет, ноутбук, не кажучи вже про телефон, ми проводимо у спальні набагато більше часу. Отже, постає необхідність зробити цю кімнату місцем, яке сприятиме відпочинку і збереженню здоров’я.
Дорослій людині, у середньому, необхідно 7-8 годин сну. Сон є однією з основних наших потреб, він впливає на самопочуття, працездатність і навіть стосунки.
Технології непомітно просочились у наші спальні і впливають на сон сильніше, ніж ми вважаємо. Золотим правилом є обмежити час, протягом якого ми дивимось на екрани, оскільки блакитне світло, яке вони випромінюють, має однаковий з сонячним світлом спектр і може зруйнувати наші циркадні ритми. Найпростішим виходом з цієї ситуації може стати рішення залишати телефон у сусідній кімнаті і купити звичайний будильник. Також використовуйте у спальні приглушене світло або систему освітлення, яка протягом дня змінює яскравість освітлення. Таким чином ви зможете контролювати цикли сну-прокидання.
Читайте: Прокидайтеся бадьорими
Влітку може виникнути потреба обмежити сонячному світлу доступ у вашу спальню. Знадобляться штори або ролети із щільної тканини на вікнах, щоб сонечко не будило вас надто рано. Також вони забезпечать вам приватність і відчуття безпечного місця, яким повинна бути спальна кімната.
Подбайте про повітря в кімнаті, подумайте як зробити його найменш шкідливим. Використовуйте матеріали та оздоблення з низьким рівнем летучих органічних речовин, такі як натуральні фарби, регулярно витирайте пил. Парфуми та аерозолі зберігайте у ванній кімнаті. Використовуйте фільтри для повітря, які допомагають видаляти отруйні речовини з повітря. Деякі рослини (сансиверії, арекові пальми, деякі орхідеї) вночі поглинають СО2 і виділяють кисень.
Шкідливою для повітря є вологість. Під час сну людина виділяє з диханням біля 40 г вологи за годину. Це підвищує її вміст у повітрі, а також сприяє розвитку цвілі. Контролюйте температуру вночі за допомогою терморегуляторів на радіаторах, припливного вентиляційного клапану або прочиняйте двері і вікна.
У декорі спальні використовуйте заспокійливу гаму кольорів. Природні кольори, синій та зелений створять атмосферу спокою і відпочинку. Дослідження показали, що природні текстури дерева можуть знизити серцебиття, а узори, що складаються із природних мотивів, допомагають знизити стрес і справляють заспокійливий вплив.