Питання як і чим годувати собаку взимку постає із наближенням зимових місяців і зниженням температури. Ви можете замислитися над тим, чи потрібно вносити зміни в раціон вашого улюбленця. Кількість їжі, яку потрібно давати собаці, залежить від фізичних навантажень та умов утримання.
Тому, коли мова йде про зиму, розглянемо детальніше, що потрібно знати всім власникам, коли мова йде про те, чим годувати собаку взимку.
Чи слід збільшувати кількість їжі для собаки взимку?
Власники часто думають, що годувати собаку взимку потрібно більше, але це не завжди так. Холодна погода і менша тривалість світлового дня можуть вплинути на фізичну активність вашого собаки.
Коли темно, холодно або мокро, у вас можете бути менше бажання виводити собаку на звичайні щоденні прогулянки. Якщо ваш улюбленець отримує менше фізичних навантажень, це означає, що він спалює менше калорій, а отже, не потребує додаткового харчування взимку.
Собаки, які проводять багато часу на вулиці в холодну погоду, витрачають набагато більше енергії, тремтячи, щоб зігрітися. Собакам, які проводять більшу частину або весь холодний день на вулиці, може знадобитися втричі більше їжі, ніж зазвичай. Іншим варіантом може бути перехід на більш калорійний корм.
Збільште кількість корму, яким ви годуєте собаку, щоб він отримував додаткові калорії, необхідні для формування жирових відкладень і зігрівання.
Малоймовірно, що вам доведеться збільшувати кількість їжі, якщо ваш собака живе в приміщенні, але слідкуйте, щоб він не втратив вагу. Завжди стежте за тим, щоб ваш улюбленець мав доступ до свіжої чистої води. Миски з водою надворі взимку замерзають, тому регулярно перевіряйте їх.
Чим годувати собаку взимку
Взимку не обов’язково вносити радикальні зміни у раціон вашого собаки. Продовжуйте годувати його звичайним собачим кормом, проте можна додати до зимового раціону деякі корисні продукти.
Броколі – справжній суперпродукт! Вона містить багато клітковини, яка сприяє травленню, і має велику кількість вітамінів і мінералів. Броколі допомагає боротися з запаленнями та алергією, а також виводить шкідливі речовини з організму. Найкраще готувати її на пару, щоб собака міг їсти весь шматок капусти (включаючи стебло) без подрібнювання.
Кістковий бульйон допомагає підтримувати імунну систему, бо він багатий на мінерали. Він також додає приємний теплий та заспокійливий елемент до їжі, нагадуючи корисну тарілку супу. Замочіть собачий корм у бульйоні, щоб він вбрав рідину та гранули стали м’якими. Не давайте собаці кістки!
Кокосова олія також дуже корисна для підтримання тепла в організмі, оскільки вона містить багато мононенасичених жирів і жирних кислот середнього ланцюга. Ви можете додавати кокосову олію до їжі або давати собаці як ласощі, але переконайтеся, що вона сира, органічна, холодного віджиму і нерафінована.
Варену солодку картоплю (батат) та кабачки можна додавати для отримання додаткової клітковини, вітамінів та мінералів, необхідних для підтримки імунітету. Але не переборщуйте. Додавайте 1-4 ст. ложки (залежно від розміру собаки) в їжу або давайте як ласощі.
Жирна риба містить багато омега-3 та ненасичених жирів, які становлять відмінне джерело енергії, поліпшують стан шкіри, зменшують запалення суглобів та сприяють рухливості. Омега-3 також корисна для когнітивного та психічного здоров’я.
Достатня кількість калорій взимку допоможе собаці зігрітися, запобігти втраті ваги та захистити його від хвороб. Додаючи нові продукти до раціону вашого улюбленця, робіть це поступово. Ці продукти можна продовжувати давати увесь рік, але не забувайте стежити за станом здоров’я і вагою вашого улюбленця.